MARMARİS MANŞET

Cemiyetten Ayaz bebek için anlamlı etkinlik

Cemiyetten Ayaz bebek için anlamlı etkinlik

Muğla Gazeteciler Cemiyeti, Muğla’nın Marmaris İlçesinde yaşayan Mehtap-Sinan Ünen çiftinin SMA Tip 2 teşhisi konulan oğulları 16, 5 aylık Ayaz Bebek için anlamlı bir etkinlik düzenleyerek,  “Ayaz bebek için gazeteci abi ve ablaları olarak biz de varız” dedi.

Muğla’nın Marmaris İlçesinde Mehtap-Sinan Ünen çiftinin SMA Tip 2 teşhisi konulan oğulları 16, 5 aylık Ayaz Bebeğin yurt dışında uygulanan ve bedeli 2 milyon 400 bin Euro olan tedaviyi görüp, sağlığına kavuşabilmesi için sosyal medya aracılığı ile bağış kampanyası başlatılmıştı. Muğla Gazeteciler Cemiyeti de, “Ayaz bebek için gazeteci abi ve ablaları olarak biz de varız” diyerek Ayaz bebeği yalnız bırakmadı.

Etkinlik, 1 Mart Pazartesi günü saat 20.00’de gazetecilerin interaktif ortamda canlı katılımlarıyla yapılacak.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, tüm meslektaşlarını düzenledikleri etkinliğe davet etti.

Konuya ilişkin görüşlerini aldığımız Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, “Talihsiz bir hastalığın pençesine yakalanmış minik bir yavrumuzun tedavisi için bizler de bir farkındalık oluşturmak amacıyla bir etkinlik düzenlemek istedik. Hayatlara dokunmayı önemsiyoruz. Cemiyetimiz her türlü sosyal projeye duyarlı bir meslek kuruluşu olduğu gibi yine duyarlı meslektaşlarımızdan oluşan bir üye yapısına sahiptir. Bu anlayışla ‘Ayaz bebek için biz de varız’ diyor, meslektaşlarımızın bu anlamlı etkinliğe destek vermelerini talep ediyoruz”dedi.

Ayaz  bebek için yapılacak canlı yayın https://www.facebook.com/muglagazeteciler hesabı üzerinde gerçekleşecek.

SMA HASTALIĞI NEDİR?

Spinal müsküler atrofi, yani kısaca SMA hastalığı bireyin merkezi sinir sistemini, periferik sinir sistemini ve iskelet kas sisteminin kontrollü kas hareketlerini etkileyen genetik, yani kalıtsal bir motor nöron hastalığıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!