MARMARİS MANŞET

ÇEVRE TEMİZLİĞİNE ÖĞRENCİLERDEN DESTEK

ÇEVRE TEMİZLİĞİNE ÖĞRENCİLERDEN DESTEK

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri Marmaris Belediyesi işçileriyle birlikte Yalancıboğaz’da temizlik çalışması yaptı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris İçmeler Turizm Meslek Yüksekokulu öğrencileri etkinlik tasarlama dersi kapsamında Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüyle ortaklaşa çevre temizliği yaptı. İki kara parçasını birleştiren ve dünyanın eşsiz doğa harikalarından biri olan Yalancıboğaz’da 21 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilen etkinliğe 35 kişi katıldı.

Katılımcılar, eldiven ve çöp torbası dağıtımının ardından işe koyularak 2 saat boyunca fırtına ile karaya vuran çöplerin yeniden denize karışmasını önlemek için temizlik yaptı. Öğretim görevlisi Ali Yiğit Kocabıçak, etkinlik tasarlama dersi kapsamında gerçekleştirdikleri çalışmayla hem uygulamalı eğitim yaptıklarını hem de çevre temizliği konusunda farkındalık yarattıklarını söyledi. Marmaris Belediyesi’ne kendilerine verdiği destek için teşekkür etti. Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevli Tuncay Şahyılmaz da bu tarz çalışmaların kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, duyarlı vatandaşlardan destek beklediklerini ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!