MARMARİS MANŞET

CHP’NİN DÜNYA REKORU

Metin CANGÖR

Yazarın şu ana kadar yazılmış 388 makalesi bulunuyor.

Evet, Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin Anamuhalefet Partisi olarak dünya seçim kaybetme rekordmeni.
Yani 19 yıl içinde girdiği seçim ve referandumun hepsini kaybeden dünyadaki tek Anamuhalefet Partisi…

Son yerel seçimlerde de toplam oy adedine bakarsanız resmi verilere göre AKP: %44, MHP:%7,5 yani toplam %51,5. Bu verdiğim sayılar kazandık dedikleri Türkiye’deki son yerel seçimlerde oy adedi.

Şimdi elbette ilk akla gelen nasıl oluyorda 19 yıldır her seçim ve her referandumu dünyada eşi benzeri olmayan şekilde CHP yanlız veya ittifak / koalisyonla hep kaybetti?
CHP’nin oturup buna çare bulması ve düşünmesi lazım değil midir?
Aksi halde 19 yıllık rekor 21 yıla çıkacak…

İnanın bu durum beğenmediğimiz Almanya’da olsaydı çoktan soruşturma açarlardı, şike var mı diye…

Aynı futbol mantığı gibi 60 yıldır, “biz bu işi biliriz”..deriz ve Avrupa’da 2.ci kümeye düşeriz. Normal düşünebilen bir insan oturup biz “nerede yalnış yapıyoruz” diye düşünür, sorar ve öğrenir, en azından 19 yıl içinde bir çare bulur.
CHP ise her seçimde sallıyor, “bu sefer kazanıyoruz” ama netice hep Hatice ve sonunda Anamuhalefet seçim kaybetme dünya rekoru kırılmış.

Aslında insan etrafına bakar , bu durumda yani 19 yılda girdiği her seçim ve referandumu kaybetmiş tek bir Anamuhalefet Partisi var mı dünyada?
İstanbul, Ankara ve diğer bazı şehirlerin Belediye Başkanlıklarını kazandığı seçimde bile diğer İlçelerde toplamda yukarda bildirdiğim gibi, genel çoğunluğu kazanamadı, kaybetti.
Yurtdışında çok güvenilir araştırma şirketlerine göre sadece İYİ Partide bir yükseliş olduğu ve MHP’de düşüş olduğu, CHP de ise yeniden düşüş beklendiği söyleniyor.

Bu şekilde 19 yıldır her girdiği seçim veya referandumu kaybetmiş bir siyasi parti nasıl olacakta birden 2023 veya erken yapılacak bir seçimi kazanacak? O zaman sorarlar; 19 yıldır yaptıkların, yapacaklarının garantisi midir? Sadece sordum, siz CHP’nin bu mantık ile seçim kazanacağına gerçekten inanıyor musunuz?

YAZARIN SON YAZILARI
YARISI KADIN OLMALI - 22 Nisan 2021
TURİZM - 20 Nisan 2021
ELEKTRONİK KELEPÇE - 20 Nisan 2021
TURİZME YAZIK OLDU - 15 Nisan 2021
KARADENİZ ISINIYOR - 14 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!