MARMARİS MANŞET

ÇOCUK PARKI MI ? MEYHANE Mİ?

ÇOCUK PARKI MI ? MEYHANE Mİ?

Korona virüsü nedeniyle 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı gelmesiyle çocuk parkları boş kaldı. Boş kalmasını fırsat bilen duyarsız kişiler çocuk parkını, meyhaneye çevirdi

PARK BERDUŞLARA KALDI

Marmaris’te sokakta alkol alımının önüne geçilemiyor. Çocuk parkları mekan tutan alkoliklerin oluşturduğu görüntüler korkuttu. Boş kalan parkları mekan edinen alkoliklerin oluşturduğu görüntüler düşündürmeye başladı. Parktaki kaydırakların üzerinde bira ve alkollü içki şişelerinin yer alması mahalle sakinlerini çileden çıkardı.

Marmaris Sarıana Mahallesi’nde bulunan oyun parkı bazı duyarsız kişilerce çöplüğe dönüştürüldü. Mahalle sakinlerinin şikayetleri üzerine ulaştığımız parkta, içki şişeleri ve sigara izmaritlerle dolu olması dikkat çekti.

Bölge sakinleri ve vatandaşlar bu durumdan çok şikayetçi olduğunu söyledi. Parkta alkol alan berduşlar boş bira kutularını yere atıyor. Gündüz saatlerinde de alkol alındığı öğrenilen çocuk parkı kaderine terk edilmiş vaziyette olması üzüyor.

PARK DEĞİL, SANKİ BİRAHANE

Parkın bu durumunu gören Esra Apartmanında yaşayan Elif Yurt, “ Korona virüsü nedeniyle çocuklarımız parka çıkmıyor. Ama ben her gece balkonumda otururken bir çok insan gelip içki içtiğini görüyorum. Çok yazık. Park değil, sanki birahane. Çocuk parkı içki içilecek yer değil. Bu zaten yanlış da bir de şişeleri parka bırakıyorlar” diye tepki gösterdi.

YETKİLİLERDEN ÖNLEM ALINSIN

Parkların alkoliklerin mekanı haline geldiğini belirten Yurt, “ Çocuklar virüs nedeniyle parka çıkamamasını fırsat bilen, duyarsız kişiler gece gündüz demeden, parkımızda rahatça bira şişeleriyle dolaşıyor. Park yerini gören meyhane sanır. Her yer sigara izmaritleriyle dolu. Böyle bir zamanda bile ekmek almaya zor gidiyoruz. Ama bazı kişiler elini kolunu sallayıp gezmesi beni rahatsız ediyor. Çocuk parklarında içki içmek yasak olmasına rağmen içki içiliyor. Yetkili olan kişilerden önlem alınmasını istiyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!