MARMARİS MANŞET

ÇOCUKLAR SICAĞA RAĞMEN DIŞARI ÇIKTI

ÇOCUKLAR SICAĞA RAĞMEN DIŞARI ÇIKTI

Marmaris’te sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 0-14 yaş aralığındaki çocuklar, 11.00 ile 15.00 saatleri arası ikinci kez izinli olarak sokağa çıktı. Sıcak havaya rağmen dışarıya çıkan çocuklar, parklarda oynadı, bisiklet bindi, yürüyüş yaptı

Yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 0-14 yaş aralığındaki çocuklar, 11.00 -15.00 saatleri arasında getirilen serbestlik ile ikinci kez dışarı çıktı. 15 yaş altı çocuklar 47 gün sonra ikinci kez sokağa çıktı. Ebeveynlerinin gözetiminde maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak sokağa çıkan çocuklar evlerinin yakınındaki parklarda güneşin ve açık havanın keyfini çıkardı.  Marmaris’te 4-5 günden bu yana etkili olan sıcak hava çocukları durduramadı.

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNE İLGİ YOĞUNDU

Sıcak havaya rağmen sokaklara çıkan çocuklar, parklara akın etti. Aileleri ile beraber dışarıya çıkan çocuklar ise gölgelik alanlarda oyunlar oynayıp aileleri ile vakit geçirdi.  Öğlene doğru sıcağın artmasına rağmen dışarıya çıkan çocuklar, parklarda oynadı, bisiklet bindi, yürüyüş yaptı. Birçok veli, sıcak havanın da etkisiyle ağaçlık alanları ve gölgelikleri tercih etti. Havanın etkisiyle Alışveriş Merkezlerine ilgi arttı.

AVM’LER YASAKLANMALI

Çocukların dışarı çıkma saatlerinin değiştirilmesini isteyen anne Şule Mutlu, “Hava sıcaklıkları gittikçe artacak. Bu saatler olmamalı. Kızımı geçen hafta dışarı çıkartmamıştım Çünkü, kalabalık olacağını biliyordum. Bu hafta çıkalım dedik. Havanın bu kadar sıcak olduğunu tahmin edemedik. Denize gidip serinlemek istedik. Sahillerin kapalı olduğunu öğrendim. Geçen hafta denize herkes girdi. Bence AVM’lere girişler yasaklanmalı. Herkes orada. En azından denizde herkes sosyal mesafe ve açık alanda gönül rahatlıyla girebilecekti” dedi.

ÇOK SICAK MARMARİS

Yürüyüş yapmak için dışarı çıkan 14 yaşındaki Emir Yılmaz, “7 gün 24 saat evde oyun oynayıp ders çalışıyoruz. Yeni çıktım dışarı. Çok sıcak Marmaris. Geçen hafta bu parkta çok fazla kişi vardı. Bu hafta bomboş. Yürüyüş yapıp eve gideceğim ben de” diye konuştu.  Parktaki ağacın gölgesinde arkadaşıyla oturan 13 yaşındaki Lara Demir ise, “Geçen hafta yasak kalktığında dışarı çıkmamıştım bugün ilk defa çıktım. Arkadaşımla buluştum uzun bir aradan sonra. Özlemişim. Bugün çok sıcak hava. Parkın sakin olması daha iyi” ifadelerini kullandı. Polis ekipleri ise sık sık sosyal mesafe ve maske kullanımı konusunda uyarılarda bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!