MARMARİS MANŞET

DEMEDİ DEMEYİN

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 308 makalesi bulunuyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız, dünkü açıklamalarında, Vatandaşlardan dövizlerinin TL. Ye çevirmelerini istedi. Dikkat ettiniz mi bilmem uzun zamandır ne dolarda ne de Euro’da fazla bir iniş çıkış yok. Haftalardır dövizlerde dalgalanmalar çok küçük aralıklarla olmaktadır. Bir anlamda sanki serbest piyasa koşullarına göre hareket etmediği intibaını uyandırıyor. Cumhurbaşkanının mesajını, ‘demedi demeyin’, olarak yorumladım ve sanki sabit kura geçilebileceği sinyalini aldım. Neden mi, sabit kur uygulamasının sakıncaları çok ama elbette faydası da var, para politikalarının güvenirliliği arttırmak ve de enflasyonu kontrol edebilmek. İktidarın son acil hedeflerinde değil mi?
TRUMP- BİDEN
İki kötüden biri, Al birini vur diğerine, bir birlerinden zerre kadar farkları yok. Trump, bizim için iyi idi, yok yok Biden bizim için daha iyi olacak demenin tek anlamı vardır, o da kendi kendimizi kandırmaktan başka bir şey değildir. Biz Amerika başkanları ile kötü olsak da, nasıl olsa Amerikalıların bizim yanımızdadır diye yorumlamak bir gaflettir. Amerika senatosu, 3/2 oran ile yaptırım kararı almıştır, bu da emektir ki her üç Amerikalıdan ikisi Türkiye’ye dost gözüyle bakmıyor. Başkanları dost olsa ne yazar, düşman olsa ne yazar.
Tarihe not alınmış bir söz:
Terk etmek kolaysa senin için; el sallamak zor değil benim için.
NEDEN
Neden böyleyiz neden sahte dostluk, neden gülerken ısırmak istiyoruz birbirimizi. Bunun bileni de var elbet, yazılmamış olsa da var kitabı.
Kimse, kimsede cevap aramasın asıl cevap kendimizde. Biz ne yaptıksa kendi kendimize yapmadık mı, kendi kendimizi bu hale getirmedik mi?
Ayrışır olduk ayrışmadık mı?
İçin için bilensek te hiç küs olmadık, sahte dostluktan başka.
Yalandan yardım elini uzatsak ta tokat atmak için fırsat kollamadık mı?
Ne tok anlar oldu, sofra’ sız gün geçirenlerin halinden ne de doymak bildi memnun olan halinden.
Dualar çoğalsa da dar kaldı topraklar.
Beden dik dursa da, darmadağın oldu kafalar.
Ne tanır oldu evlat ana ile babayı hele hele ecdadı, ne de bereket kaldı mutfak ile sofrada.
Gelir geçer ne afetler gömüldü bilirsiniz tarihe,
Bu musibette gelir geçer elbet
Biz neden böyle olduk? Bu iyi günlerimiz mi acaba?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!