MARMARİS MANŞET

DENİZDE, HAVADA, KARADA KUTLAMA

DENİZDE, HAVADA, KARADA KUTLAMA

Marmaris; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı denizde, havada, karada kutladı. Denizde tekneler, karada yürüyüş, havada da paraşütçülerin açtığı dev bayraklar bayram coşkusunu yaşattı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yılı Marmaris’te büyük bir coşkuyla kutlandı. Sabah düzenlenen resmi törenin ardından Marmaris Belediyesi tarafından akşam bir dizi etkinlik düzenlendi.
Marmaris Belediyesi tarafından büyük bir dalış teknesine 20 metrelik “30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu olsun” ve İngilizce “30th August Victory Day” yazılı dev pankart asıldı.

Saat 18.00’da İçmeler’den bayraklarla donatılmış diğer teknelerle birlikte marşlar eşliğinde hareket eden dalış teknesine Marmaris Su Sporları Kooperatifi’ne bağlı jet skiler de takip etti.

PARAŞÜTÇÜLER BAYRAK AÇTI

Jet skilerin teknenin etrafında dolaşarak yaptığı şov, karada izleyen vatandaşların büyük alkışını aldı. Ayrıca deniz paraşütçüleri de dev Türk bayraklarını havalandırdı.

Marşlarla, kornalarla, alkışlarla Marmaris’e gelen tekne 45 dakikalık yol boyunca coşkunun merkezi oldu. Karada bulunan vatandaşlar da kutlamalara el sallayarak eşlik etti.

BAŞKAN TEKNEYİ KARŞILADI

Bu sırada yol yapım çalışmasından dolayı kapalı olan Kemal Seyfettin Elgin Bulvarı’ndan Atatürk heykeline kadar olan güzergahta aralarında Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, CHP İlçe Başkanı Zekican Balcı, İyi Parti İlçe Başkanı Ali Toksoy, belediye başkan yardımcılarının da bulundu vatandaş grubu ellerinde Türk Bayrakları ile yürüdü. Sahilde tekneyi karşılayan Belediye Başkanı Oktay ve vatandaşlar, 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra dağıldı. Etkinlik esnasında sürekli sosyal mesafe kurallarına uyulması ve maske takılması konusunda anonslar yapıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!