MARMARİS MANŞET

DEPREM DEĞİL, TEDBİRSİZLİK ÖLDÜRÜR

DEPREM DEĞİL, TEDBİRSİZLİK ÖLDÜRÜR

Deprem konusunda vatandaşların gerekli tedbirleri alması ve bilinçlenmesi için bu çalışmayı yaptığını belirten Marmaris Belediyesi Başkanı Mehmet Oktay, “ Deprem değil, tedbirsizlik öldürür” dedi

Marmaris Belediyesi meydana gelebilecek olası bir deprem öncesi, vatandaşları bilgilendirmek için ücretsiz deprem kitapçıkları dağıttı. Marmaris bölgesinin birinci derece deprem bölgesi olduğunun altını çizen Mehmet Oktay, “ Covid-19 salgınının sonucu olarak hepimiz evlerimize kapandık. Yaşadığımız süreç biyolojik afetle mücadele süreci ve hepimizin üzerine düşen sorumluluklar var. Biz düşündük ki; Biyolojik Afet tedbirleri gereği evde kaldığımız şu günleri, başka olası afetin tedbirlerini almak için hazırlık yapacağımız bir süreç olarak değerlendirelim. Üzülerek söylemeliyim ki; birinci derece deprem bölgesiyiz. Bu güzel coğrafyamız ve çevresinde bulunan ilçeler bir Doğal Afet tehlikesi altında” dedi.

ÇÖZÜME TÜM AİLEYİ ORTAK EDELİM

Marmaris yaşayanlarının bilinçlenmesi için bu kitapçığı hazırladığını söyleyen Oktay şu ifadelere yer verdi, “ Covid- 19 salgınına tüm dünya hazırlıksız yakalandı. Çünkü virüs birden bire ortaya çıktı. Ancak mevcut durumda, bilimin ışığı altında biliyoruz ki Marmaris’te beklenilen deprem gerçeğimiz var. Bizler Belediye olarak çalışmalar yürütüyoruz. Ancak, her ailenin ev içerisinde alabileceği tedbirleri, doğru uygulamaları genel bilgilendirme olarak sizlerle paylaşmak istedik. Çocuklarımızla, ev içerisinde oyuna dönüştürebileceğimiz “Deprem Tehlike Avı” pratikleri yapalım. Çözüme tüm aileyi ortak edelim.

Güzel Marmarisimizde, Aile/Ev İçi Afet Planı hazırlıklarının yapılması amacı ile sizler için bilgilendirme kitapçığı hazırladık.  Ev içinde yaşayan tüm bireylerin katılımı ile ailelerimizi ve evlerimizi, deprem risklerinden korunabilir hale getirebilmek için rehber niteliğindeki  çalışmanın hepimize yararı olmasını diliyorum.

Unutulmamalıdır ki, ‘Deprem Değil, Tedbirsizlik öldürür’

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!