MARMARİS MANŞET

DEPREM GERÇEĞİ

Sevgili okurlar daha geçen gün Manisa, Akşehir ve Ankara sallandı, ne mutlu ki can ve mal kaybı yok. Deprem gerçeği bu kadar yakında ve her fırsatta haber verirken bizim yöneticiler hala siyaset yapıyor…

Dünyanın çeşitli bölgelerinden saygın bilim adamları İstanbul’da 7 üzerinde bir deprem beklediklerini açık olarak ifade ediyorlar.

Bu durumda Hükümette, Muhalefet’te, Belediyeler de, tümü ile herkes depreme odaklanıp en az zararla çıkılmak için elden gelen her şeyin yapılması için çalışmak yerine pilav suyuna çorba yapmakla meşguller…

Sayılabilen nüfusu 16 Milyon olarak dillendirilen İstanbul’da inanılmaz sayıda çürük inşaatlar olduğunu yabancı basın bile yazıyor. Bazı binaların yapıldığı zaman bazı bugünkü teknik imkanlar da yoktu, bunu da unutmamak lazım.Şimdi bu durumda ne yapmalıyız? Depremi bekleyip ne olacağını görmek mi, yoksa derhal eldeki bütün imkanlarımızla can ve mal kaybına bir nebze olsun mani olabilmek için çalışmalar mı yapmak?

Yoksa depremi ciddiye almayıp Kanal İstanbul veya başka şeylerle mi uğraşsak?

Hangisi mantıklı? Bunun kararını 16 Milyon İstanbul’da yaşayan insanlar ve en az onların İstanbul dışındaki sayıları 4-5 misli akraba ve dostları verecek. Depreme gerekli hazırlıklar yapılıp yapılmamasının sorumluluğu başta Siyasette ve Belediyelerdedir… Ümidimiz ve dualarımız bu tahmin edilen felaketin elbette en hafif şekilde atlatılması. Ancak maalesef Alman ve İsviçreli bilim adamları bu depremin tarihi büyük mal ve can kaybına sebep olacağını ifade ediyorlar.

Türkiye bir deprem ülkesi ancak İstanbul’da beklenen depremin diğer deprem’lerden çok daha kuvvetli olacağı Türk ve yabancı bilim adamları tarafından devamlı olarak iddia ediliyor. Açık ve net olarak “geliyor” denilen bir felaket varken Kanal İstanbul tartışması yaparak bu kadar rahat olan ne halk, ne de siyaset gördüm.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!