MARMARİS MANŞET

DEVLET HASTANESİNİN İHALESİ TAMAMLANDI

DEVLET HASTANESİNİN İHALESİ TAMAMLANDI

AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle Marmaris’e 150 yataklı yeni devlet hastanesinin ihalesi tamamlandı.

Marmaris’te 150 yataklı yeni devlet hastanesinin ihalesi gerçekleştirildi.  Hastanenin yapımına kısa süre içinde başlanacak. Yatağan’ın yeni devlet hastanesi için de 9,5 milyonluk ödenek aktarımı yapıldı. Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Marmaris’te modern mimarisiyle son teknolojiye sahip tıbbi cihazlarla donatılarak, konforlu hasta ve muayene odaları ile hizmet verecek yeni devlet hastanesi yapılacak. AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete ile Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen’in girişimleriyle Sağlık Bakanlığının yatırım programına dahil edilen ve 150 yatak kapasitesine sahip olacak hastane, tamamlandığı zaman 50 poliklinik, 5 ameliyathane ile hizmet verecek. Yoğun bakımda 12’sı yetişkin, 9’u yeni doğan olmak üzere toplam 21 yatak, diyaliz ünitesinde 18 yatak yer alacak. 150 yatak kapasitesine sahip olacak devlet hastanesinin ihalesi Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Sözleşmenin imzalanması ve yer tesliminin yapılmasının ardından inşaata başlanacak.

Yatağan yeni devlet hastanesine 9,5 milyonluk tıbbi malzeme

Yapımı büyük bir hızla süren Yatağan ilçesindeki yeni 100 yataklı devlet hastanesi için de Sağlık Bakanlığınca, AK Parti heyetinin girişimleriyle 9,5 milyon liralık tıbbi malzeme ve donanım gereçleri için ödenek ayrıldı. Yatağan’ın yeni hastanesinde tomografi, kemik dansitometre, mamografi üniteleriyle 6 yataklı yoğun bakım, 5 yataklı palyatif ve 5 yataklı da diyaliz servisleri kurulacak.

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete, Muğla’da sağlık yatırımlarının büyük bir hızla devam ettiğine vurgu yaptı. Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Marmaris’te yeni bir devlet hastanesi için Sağlık Bakanlığınca ihalenin, girişimler sonucu tamamlandığını belirten AK Parti yetkilileri, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, Sağlık Bakanlığı nezdinde yürüttüğümüz girişimler sonucu Marmaris ilçemiz yeni bir devlet hastanesine kavuşuyor. Hastanemizin yapımına gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra kısa süre içinde başlanacak. Yapımı hızla devam eden Yatağan Devlet Hastanemizin de donanımları için ödenekler gönderildi. Bölgemize verdikleri önem için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya destekleri için teşekkür ediyoruz. Muğlamıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!