MARMARİS MANŞET

DoğArt “Yaşam Boyu Çevre Ödülü” Töreni AKM de yapıldı

DoğArt  “Yaşam Boyu Çevre Ödülü”  Töreni AKM de yapıldı

DoğArt Kültür Sanat Festivali “Yaşam Boyu Çevre Ödülü” bu yıl Doğayla Barış Şarkıları besteleri ve onbinlerce kişiye ulaşan konserleri, Sığla Ağacı’nın bilimsel olarak korunmasına , tanıtımına yaptığı katkıları ve yüzlerce okuldaki seminer çalışmaları, Muğla Endemik Bitkiler Sempozyumunu hayata geçirmesi, Orhaniye Arıcılık Festivali düzenlemesi, turizm, arkeoloji doğa ile ilgili belgesel filmler hazırlamasından, çevre kitapları sergileri düzenlemesinden ve depremle ilgi toplumsal tanıma ve anlama konferansları düzenlemesi nedeni ile Yüksek Jeoloji Mühendisi Sığla Sanat Kültür Çevre Derneği kurucusu Hakkı Çopuroğlu’na veridi.
Çopuroğlu’na  ödülü Armutalan Kültür Merkezi’nde düzenlen bir törenle Marmaris Belediyesi Kültür , Sosyal İşler ve Temizlik İşleri Müdürü Suzan Zift tarafından verildi.
Suzan Zift çevre adına yaptığı çalışmalar için Hakkı Çopuroğlu’na teşekkür ederek birikimlerinin daha güzel bir Marmaris için elbirliği ile değerlenmesini istedi.
Çopuroğlu; gönüllü olarak verdiği hizmetlerin ilgili birimlerce değerlendirilmesi için, öncelikle çevre için düzenlenen böylesine kapsamlı etkinliklere katılımın daha yoğun olması gerektiğini vurgulayarak, “daha güzel bir Marmaris, daha güzel bir dünyada yaşamak hepimizin dileği, ancak bu dileğimizin hayata geçmesi için sürdürülebilir yaşam prensiplerine hep birlikte uymalı, uymayanları da uyarmak için çaba sarf etmeliyiz” dedi.
Törene atıklardan yaptığı elbisesi ile katılan Kayra Kayacık Doğart organizasyonundan En Güzel Çevre Enstalasyonu Tasarım Ödülünü kazandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!