MARMARİS MANŞET

DOKUNMATİK MİLYADERLER

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 310 makalesi bulunuyor.

Yakın zamana kadar bankamatik memurlar vardı. Malum bilirsiniz, bazı memurlar vardı işe gitmezler ancak aybaşı olduğunda bankamatikten maaşlarını çekerlerdi. Bu özel statülü beyzadeler, işe gitmeyen çalışmayan ancak aybaşlarını kaçırmayan ayrıcalıklı bir zümre idi. Günümüzdeki son durumlarını bilen yok sanırım, nasıl bir mutasyona uğradıklarını belki yıllar sonra öğrenebileceğiz.

Şimdiki zamanda, çağ atlamaktan dolayı, para kazanmanın da yol ve yöntemler değişti. Değişti değişmesine de, adeta kimsenin göremeyeceği, yetişemeyeceği hatta radara bile yakalanması imkânsız bir küresel ışık hızıyla, para kazanmak kolaylaştı.

Nasıl mı?

Varan 1;

Bir bankanın yanlışlıkla gecenin geç saatlerinde, internet bağlantısı açılıyor, gecenin geç saatlerinde, düşük döviz kurları, tesadüfen uykusu kaçmış ve bu durumu gören bazı şanslı kişiler, hemen internet üzerinden alabildikleri kadar döviz işlemleri yapıyor. Ne tesadüf ki ertesi gün döviz kurları birden bire anlaşılmayan bir artışla güne başlıyor. Enteresan.Bunu hep beraber yaşadık yankıları ise günlerce sürdü.

Bunu yaşamıştık.

Netice ne oldu diye sormayın, hepinizin bildiği gibi sır olarak kaldı ve sır olarak devam ediyor.

Varan 2;

Faizi 200 baz arttıran, Merkez Bankası Başkanı, gecenin bir yarısında görevden alındı. Türkiye bunu sabah haberlerinden duydu. Ancak Merkez Bankası Başkanının görevden alınacağını bilen veya kendisine gaipten haber alabilen bazı kişiler veya kuruluşlar, bir tuşa dokunarak düşük kurdan döviz aldılar. Pazartesi günü, Merkez Bankası Başkanının görevden alınmasını hoş karşılamayan döviz piyasasında, kurlar tahmin edileceği üzere, anormal bir şekilde arttı.

Anlaşıldı ki,  o tuşa dokunabilen parmak sahibine veya sahiplerine, milyonlarca kur farkı TL. kazandırmış oldu.

O tuşa dokunabilen ve Cuma yatıp pazartesi zengin kalkan o parmak sahipleri de, tahmin edildiği üzere kimler olduğu veya hangi şirketler olduğu hala sır perdesinin içinde bulunuyor.

Anlaşılan o ki bir tuşla zengin olunabiliyor, bir kredi kartıyla iflasa gidilebiliyor. Böyle bir ekonomi yaşıyoruz.

YAZARIN SON YAZILARI
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
DÜNYA NEREYE GİDİYOR? - 17 Nisan 2021
¼ NEDEN AŞI OLMADI? - 15 Nisan 2021
VEHBİ’NİN KERRAKESİ - 13 Nisan 2021
KUŞKULU BEKLEYİŞ - 12 Nisan 2021
BU CANLARIN VEBALİ? - 9 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!