MARMARİS MANŞET

“DÜNYANIN DOĞRU HABERE İHTİYACI VAR”

“DÜNYANIN DOĞRU HABERE İHTİYACI VAR”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj gönderen Basın İlan Kurumu Muğla Şube Müdürü M.Ali Köseoğlu, “Dünyanın sağlıklı ve temiz su kaynaklarına ihtiyacı kadar, doğru habere ihtiyacı da yaşamsal bir nitelik arz etmektedir” dedi.

Köseoğlu, “Basın Ahlak Esaslarında ifade edildiği şekliyle “Bir kamu hizmeti olan gazetecilik, kişisel veya ahlâka aykırı amaç ve çıkarlara âlet edilemez ve kamu yararına aykırı bir şekilde kullanılamaz.” Ve yine; “Haberlerde ve olayların yorumunda gerçeklerden saptırma, çarpıtma veya kısaltma yoluyla amaçlı olarak ayrılınamaz. Doğruluğu kuşku uyandırabilen ve araştırılması gazetecilik imkânları içinde bulunan haberler, araştırılıp doğruluğuna emin olunmadan yayınlanamaz.”

Bu ve buna benzer ilkeler, gazeteciliği bir yaşam biçimi haline getiren ve aktif olarak çalışma hayatı içinde yer alan gazetecilerin, hepimizin insanlık âlemi olarak ihtiyaç duyduğu değerleri taşıma iradesiyle anlam bulacaktır.

Diğer yandan bir kısmı doğasından kaynaklı her türlü zorluğa rağmen; haberi ve haberciliği tıpkı temiz bir su kaynağı gibi kirletmeden, milli ve manevi değerleri gözeterek, ülkemizin gelişmesine katkı sunmak yönünde mesleğin gereklerini yerine getirmeye çalışan gazeteci arkadaşlarımızın mücadelesi de alkışlanmaya değerdir.

Şehirlerimizin moral gücü olan yerel basınımız başta olmak üzere tüm meslek mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sorunlarının hafiflediği daha güzel ve adil bir dünyaya katkılarımızın artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!