MARMARİS MANŞET

DÜNYAYI DİZE GETİREN VİRÜS CORANA

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 337 makalesi bulunuyor.

Kimmiş efendim dünyayı dize getiren, efendilerin efendisi? Corana. İtirazı olan olamaz herhalde. Şimdilik dünyanın efendisi unvanını koruyor ve dünya milletleri bir ağız etmişçesine bu efendilerin efendisi coranayı yok etmeye çalışıyorlar. İnşallah başarıya ulaşılır, arada bir hortlayan bu gibi musibetlerin yok olma sonucunu altın kalemle yazarlar.

İnsanlık allak bullak, sağlık dersen perişan, ne vatandaş ne de ülkeler önünü göremiyor. Bir keşmekeşliktir gidiyor, işte bu ahval ve şartlarda sağduyulu kalmak ve virüsten de tehlikeli panik vebasından uzak durmalıyız.

Elbette ölçüler içersinde gerekli önlemler alınmalı yeterli ve gerekli elzem olan ihtiyaçlar tedarik edilmelidir.

Hükümet, şu andan itibaren halkı her ne sebeple olursa olsun, kandıran gereksiz panik yaratan, insanlıktan nasibini almamış özetle kansızlar için verilecek cezaları, on misli, yüz misli arttırmalı ibretlik olsunlar diye sokak sokak meydan meydan deşifre etmelidir.

Bu nalet olası virüs dünyanın rotasını değiştirecek gibi görünüyor, bu virüs dünya ticaretini etkileyeceği ve dünya ticareti yasalarını sil baştan edeceğe benziyor.

Kim bilir belki de bize, bize ilk çağ, orta çağ, yeniçağ, yakın çağ olarak belleklerimizde yer eden çağlara bir yenisini de gelip gidecektir.

Gücü kudreti ne olursa olsun tarihimizde gösterdiği gibi, dünya kural ve kavramlara sadık kaldıkça, bu virüste geldiği gibi gidecek ömrü bu hastalığa çok yakın tarihte bulunacak ilaç ile son bulacaktır.

Dünya insanları bir sınav vermektedir. Bu sınavdan başarı ile çıkılması önünde hiçbir engel yoktur ve de sonu sağlıktır sıhhattir.

Biraz da neşelenelim hataya yer vermemek için, Google amcamın sayfalarında bir fıkra aktaralım.

Çocuk:

– Babacığımm yaa, ben nasıl oldum, çok merak ediyorum?

diye ısrar edince adam,

-Nasıl olsa bunu bu oğlana bir gün anlatmak durumunda kalacağım, iyisi mi şimdi izah edeyim, hazır sormuşken, kurtulayım gitsin bu işten diye düşünür içinden…

– Bak evladım, çok iyi dinle, zira bir daha anlatmayacağım.

Ananla baban, bundan yedi sene evvel, bir `cyber cafe`de karşılaştı.Bir iki bakıştıktan sonra bu `cyber cafe`nin müsait bir yerine geçtiler… Baban `memory stick` ile , `USB` den bir bağlantı kurdu…Anacığın bu fırsatı iyi değerlendirerek `memory stick` den bir kaç `down load` indirdi… Bu dangalak baban da, bir-iki `upload` yükledi… Ammaaa …. heyecandan `Firewall` kullanmayı unuttuğumuz aklımıza geldiğinde iş işten geçmişti… Ondan sonra da, ne `delete` edebildik, ne de `cancel`… `Sonuç olarak da, dokuz ay sonra ortaya felaket bi `Virus` cıkt….Anladın mı benim güzel evladım?….

YAZARIN SON YAZILARI
AFGANİSTAN KORE OLUR MU? - 16 Haziran 2021
SUKûNET - 15 Haziran 2021
AKP VE PLAJ - 14 Haziran 2021
CHP BASIN TOPLANTISI - 12 Haziran 2021
DOĞALGAZ ENERJİ - 6 Haziran 2021
SANCILI NEFES - 1 Haziran 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!