MARMARİS MANŞET

DURMADAN USANMADAN ÇALIŞACAĞIZ

DURMADAN USANMADAN ÇALIŞACAĞIZ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını canlı yayın yaparak kutlayan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Bizler Türk gençliği olarak, durmadan usanmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi

MARMARİS BU SÜRECİ EN İYİ ŞEKİLDE GÖTÜRDÜ

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, instagram canlı yayınında gençlerin sorularını yanıtladı. Oktay, korona virüs tehdidinin sona ermesinin ardından gençlere büyük bir konser düzenleme sözü verdi.

Mehmet Oktay “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. İçinde bulunduğumuz süreç bizleri bu şekilde iletişime geçirdi. Geride bıraktığımız takvimde de duyarlılık gösteren, tüm Marmaris yaşayanlarına ve gençlere çok teşekkür ediyorum. Marmaris nu süreci çok iyi şekilde götürdü. Bundan sonra da her türlü önleme rivayet etmekte ve uymakta fayda var. Bunun içinde herkese minnetlerimi sunuyorum. 101 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk adımlarını attığı gün aynı zaman da, gençlere bugünleri emanet etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasiyle de taçlandırma çalışmalarına yer verdi. Ne kadar son dönemde özellikle demokrasiyle alakalı bir miktar gerileme olması değerlendirilse de, bizler Türk gençliği olarak, durmadan usanmadan çalışmaya devam edeceğiz.”

KOLTUKLARIMIZ SİYAH VE BEYAZ

Marmaris’te sporun önemli bir unsur olduğunun altını çizen Mehmet Oktay, “ Marmaris’te spor çok önemli bir unsur, gençlerimiz ve çocuklarımız  için tesise yönelik çalışmalarımızı başlatmıştık. Mevcut olan kapalı salonumuzda iyileştirme çalışmalarımız tamamlanmak üzere, tribünümüz ve zemin çalışmamız tamamlandı, ek olarak yaptığımız salonunun da inşaat çalışması bitti. Koltuklarımızın rengi siyah ev beyaz. Salgın süreci tamamlandıktan sonra gençlerimizin hizmetine açacağız” şeklinde konuştu.

HERKESE EŞİT BİR HİZMET ULAŞTIRACAĞIZ

Eylül ayında bir çok tesisin açılacağını belirten Oktay, “ Eylül ayında birçok tesis kendini açmış olacak. Bunlarla beraber bakanlığımızın açıklamış olduğu genelgeler doğrultusunda hazırlıklarımıza devam edeceğiz. Marmaris oldukça güvenli bir yer ama, buraya gelen misafirlerimizin tatilini geçirirken sosyal mesafe ve hijyen kurallarına rivayet etmesi önemlidir” dedi. Marmaris’te yol çalışmaları hakkında da bilgi veren Oktay çalışmalara sırasıyla devam edeceğini ifade etti, “ Görevimizin başına ilk geldiğimizde, Beldibi’nde  yol çalışmalarımıza başlayarak tamamlayıp, halkımızın hizmetine açtık. Armutalan, Camiavlu ve İçmelerde de yol çalışmalarımıza sırasıyla başlayacağız. Elimizde ki güç belli, doğru şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Herkese eşit bir şekilde hizmet ulaştıracağız.”

ÜCRETSİZ ŞEZLONG KOYMAK İSTİYORUZ

Sokak hayvanlarının düzenli olarak Veteriner birimleri tarafından kısırlaştırmaya devam edildiğini açıklayan Oktay, “ Düzenli olarak veteriner birimlerimiz tarafından sokak hayvanlarımız kısırlaştırılıyor, ancak yine de hayvanlarda ciddi bir artış var. Hayvan sahiplenen insanların bu konuda duyarlı davranarak sahiplenilmesini istiyoruz. Sonuçta bir oyuncak almıyorsunuz, onlarda bir can. Bu konuda oldukça duyarlı bir belediye olduğumuzu ifade edebilirim. Buradan herkese seslenmek istiyorum, lütfen hayvan sahiplenirken bir kez daha düşünün” diye konuştu. Halk plajlarında geçen sezon çalışmaların tamamlandığını söyleyen Oktay, belediyeye ait olan tüm olanaklarla şemsiyeleri yerleştirdiğini, bu sezonda ücretsiz olarak şezlong koymak istediğini belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!