MARMARİS MANŞET

EĞİTİMDE ÖRNEK BULUŞMA

EĞİTİMDE ÖRNEK BULUŞMA

Kuruculuğunu Aksaz Turgut Reis İlkokulu İngilizce Öğretmeni Seda Apikoğlu ve Samsun Alpaslan İlkokulu İngilizce Öğretmeni Pelin Esma Cayvarlı’nın yapmış olduğu eTwinningland adlı eTwinning projesi 2 Ocak 2021’de örnek bir buluşmaya imza attı.

Çocukların yabancı dil öğrenimine ilgilerini arttırmak, dijital okur yazarlık becerilerini geliştirmek, salgın sürecinde onlara umut olmak ve yeni beceriler kazanmalarına imkan sunmak için birbirinden renkli aktivitelerin planlandığı proje çalışmaları arasında ilk tanışma toplantısı parti şeklinde tasarlandı. Öğrencilerin maske taktığı, parti şapkaları, bayraklarla hem eğlendirici hem öğretici bir ortam oluşturuldu.
Etkinlikle, tüm dünya kovid-19 salgını nedeniyle evlere kapanmışken, öğrencilerin yabancı öğretmenlerle ve yaşıtlarıyla biraraya gelmesi tüm katılımcıları çok mutlu etti. 6 ülkeden 7 okulun yer aldığı bu proje sayesinde öğrenciler birçok akranı ile tanışırken, tasarladıkları oyunları oynadı, birlikte şarkılar ile tekerlemeler söyledi, kendilerini ve bayraklarını tanıttı, dans ederek eğlendi.
İlk tanışma toplantısına Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü, İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı’nın değerli hocası Prof. Dr. Cem BALÇIKANLI da katıldı.
Seda Apikoğlu, etkinlik hakkında Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ a bilgi verdi. Aldoğan, etkinliğe katkılarından dolayı Apikoğlu’na teşekkür etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!