MARMARİS MANŞET

ELEKTRİK KESİNTİSİ

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 310 makalesi bulunuyor.

Dün bir elektrık kesintisi yaşadık, belliki duyduğumuza göre tüm Marmaris için genel bir bakım ve onarım içinmiş. 05 te başlayan genel kesinti, saat 13.30 civatında geldi.

Hani biz eskiler yani yaşlı delikanlılar, bu elektrik kesintileri ile koyun koyuna yaşamıştık. Günlerce gelmediği de oluyordu. Her yağmur sonrası, her şimşek çakışından sonra elektirik kesilmesi kaderimizdi.

Hemen gaz lambası yakılır, çalışan öğrenciler odasına çekilir, aile sohbetlerine devam edilirdi.

Hani o günlermi güzel diye sorarasanız, elektrikler kesilecek diye erken yemek yer, erken yatardık istesek de istemesek de.

O, elektrik kesitili yaşam şekline alışmış kuşak olarak ta bu gün, bırakın beş altı saatlik elektrik kesintilerini, bir satlik elektrik kesintilerine bile tahammül edemez hale gelmişiz. İnsanoğlu medeniyet ve rahatlığa çok çabuk adapte oluyor. Sanki geçmiş günlerde o sıkıntıları ceken insan bizler değilmişiz gibi.

Hani soruyorum kendi kendime, biz her türlü elektrik kesintisini her türlü yokluk günlerini gördük ve de yaşadık. Peki, bu durumu ne görmüş ne de yaşamış, günümüz kuşağı böyle durumlarla sık sık karşılaşsa ne yapar ne düşünür acaba?

Hepimizin yaşamı adeta televizyona, bilgisayara, montelenmiş sanki. Bir sure yoksun kalınsa bu teknolojik aletlerden, dünyanın sonu zannerdiyoruz ister istemez.

Yaşamı her saniyesini biz değil televizyon ve bilgisayar yönetiyor, öyle bir bağımlılık ki, yokluğunda yerine alacak ne radyo var, ne de bir sohbet.  

YAZARIN SON YAZILARI
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
DÜNYA NEREYE GİDİYOR? - 17 Nisan 2021
¼ NEDEN AŞI OLMADI? - 15 Nisan 2021
VEHBİ’NİN KERRAKESİ - 13 Nisan 2021
KUŞKULU BEKLEYİŞ - 12 Nisan 2021
BU CANLARIN VEBALİ? - 9 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!