MARMARİS MANŞET

EN ÇOKTA SOKAKLARI ÖZLEMİŞİZ

EN ÇOKTA SOKAKLARI ÖZLEMİŞİZ

Sokaklar gençlerle doldu! Korona virüs nedeniyle 50 gündür sokağa çıkamayan Marmaris’li gençler

dışarı çıktı, Marmaris sokakları adeta gençleşti

Sokağa çıkma kısıtlamaları 4 saatliğine kaldırılan 15-20 yaş arasındaki gençler, dışarı çıkarak güneşli havanın tadını çıkarttı.  Dünyayı etkisi altına alan korona virüs ile mücadele kapsamında alınan geniş çaplı önlemlerden birisi de 20 yaş altı ve 65 yaş ve üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı kısıtlaması oldu. Sosyal hayatta normalleşmenin başlaması ile beraber kademeli olarak bu sokağa çıkma yasağı kısıtlaması da esnetilmeye başlandı. Geçtiğimiz günlerde önce 65 yaş ve üstü vatandaşlar, daha sonra da 0-14 yaş arası çocuklar için uygulamaya konulan esnetme, bugün de 15-20 yaş arası gençler için devredeydi. Saat 11.00 ile 15.00 arası sokağa çıkabilen gençler, yaklaşık 50 gün sonra açık havanın keyfini çıkardı. Yeni Yol Caddesi’ne yoğunluk oluşturan gençler, güneşli havanın keyfini çıkardı kimileri de ailesiyle alışveriş yaptı. Gençler güneşli havanın tadını arkadaşları ile birlikte yürüyüş yapıp,bisiklet sürüp arkadaşları ile sohbet etti. Polis ekipleri ise ilçe genelinde denetimler yaparak gençleri sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda uyardı.

KİMSE SOSYAL MESAFEYE DİKKAT ETMİYOR

Arkadaşlarına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu söyleyen 17 yaşındaki İrem Buse Çelik, “Evde zaman geçmiyordu. Müzik dinleyerek ve kitap okuyarak zamanımı geçirmeye çalışıyorum. Genellikle yatarak geçiriyordum. Bugün ise kız arkadaşlarıma kavuştum, biraz zaman geçirerek eğleneceğiz. En çokta dışarıyı özlemişiz  ama bir yandan da korkunç geliyor, herkes dışarıda. Neredeyse kimse sosyal mesafeye dikkat etmiyor. İnşallah korona olmadan eve dönerim diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bir diğer genç ise yaklaşık 40 gündür dışarıya çıkmadığını belirterek, “Yaklaşık 50 gündür evdeyim. Bu sürede evde resim çizmek gibi kendimi geliştirebileceğim aktiviteler yaptım. Grafik Tasarım Bölümü’nde öğrenci olduğum için kendimi daha çok geliştirdim. Dizi, film izleyip, kitap okudum, yemek yaptım. İlk zamanlarda çok sıkılmıştım. Ama da sonra alıştım. Bugün arkadaşlarımızla yürüyüş yapacağız. Alışveriş merkezleri ya da mağazalara kesinlikle girmeyeceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!