MARMARİS MANŞET

EN YÜKSEK ARTIŞ GİYİM VE AYAKKABIDA

EN YÜKSEK ARTIŞ GİYİM VE AYAKKABIDA

Türkiye İstatistik Kurumu  (TÜİK) Aydın, Denizli, Muğla enflasyon rakamlarını açıkladı. . TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ tarafından verilen bilgiye göre, Aydın, Denizli ve Muğla’da Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) aylık kasım ayında %0,16 arttı.

Aydın, Denizli, Muğla TÜFE’de ,2019 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre %0,16, bir önceki yılın Aralık ayına göre %11,93, bir önceki yılın aynı ayına göre %11,43 ve on iki aylık ortalamalara göre %17,60 artış gerçekleşti.

Türkiye genelinde ise 2019 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre %0,38, bir önceki yılın Aralık ayına göre %11,01, bir önceki yılın aynı ayına göre %10,56 ve on iki aylık ortalamalara göre %15,87 artış gerçekleşti.

Aylık en fazla artış “giyim ve ayakkabı” grubunda gerçekleşti

TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ, Aydın, Denizli ve Muğla Bölgemizde ana harcama gruplarına göre TÜFE’de bir önceki aya göre en fazla artışın %4,42 ile “giyim ve ayakkabı” grubunda ve Türkiye genelinde ise en fazla artışın %2,69 ile “giyim ve ayakkabı” grubunda gerçekleştiğini belirtti.

Aylık En Fazla Düşüş Gösteren Grup “Gıda Ve Alkolsüz İçecekler” Oldu

Diğer taraftan yine ana harcama gruplarına göre bölgemizde bir önceki aya göre en fazla düşüş gösteren grup %-1,21 ile “gıda ve alkolsüz içecekler” oldu. Türkiye genelinde ise en fazla düşüş gösteren grup %-0,44 ile “çeşitli mal ve hizmetler” oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!