MARMARİS MANŞET

ERKEN SEÇİM ZİLİ ÇALDI

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 308 makalesi bulunuyor.

İnanıyorum ki ,2021 yılının ikinci yarısında yapılacak seçimin zilleri çaldı.

Neden yapılsın diyeceksiniz daha üç yıl varken seçimlere.

Mevcut durumlara kısaca bir göz atalım.

Malum salgın ile başarılı bir süreç izlenemedi, it izi ile at izi bir birine karıştı, Millet gerçeklerle yüzleştirilmedi ve de hala yüzleştirilmiyor. Malum salgın ile birlikte ekonomik hamleler yapılsa da vatandaş aradığını bulamadı ve netice salgınla bilikte bir de borç bataklığını düşünür oldu. 

Malum salgın, önlem ve bilğilendirme, yaş kriterleri, aşı hususlarında yapılan açıklamalar gerceklerle örtüşmediği  düşüncesi ile  milleti rehavete sürükledi. Bitti bitiyor, gitti gidiyor derken açı recetelerle birlikte hızla ve büyüyerek, önlenemez olarak kapıya dayandı.

Yapılan ekonomik paket yardımları ve alınan tedbirler, arzu edilen seviyeler ulaşamadı üstelik esnaf ve sanayicilerin, üreticilerin, üzerinde ilave borç yükü olarak yerini aldı.  

Bu süreç icerisinde hak hukuk ve adalet kavramları tekrar gündeme geldi ve güncelliğini muhafaza etmeyi sürdürüyor.

İktidar, küçük çaplı bir yönetim değişikliği yaptı, Merkez bankası başkanı ile Hazine Ve Maliye bakanlığına yeni isimler atadı.

Bir diğer taraftan İYİ Parti, CHP yeni yeni iddialar ile karşı karşıya kaldı.

İktidar tarafından alınması gündeme gelen acı recetelerin, ülkede yaratabileceği olumlu veya olumsuz atmosterin öngörüsünü de şimdiden yapmak mümkün değil.

Şimdi neden erken yapılsınseçim  soruna dönelim.

Malum salgın depreminin ne zaman ne şekilde biteceği konusunda bir öngörü var mı? Yok. Ancak bu gün ve günlerde kontrol edilebilir bir şekilde yönlendirilebiliyor, ya 2023 seçimlerine kadar, hiç bir zaman istenmez inşallah kısa sürede biter, uzarsa. Bir de o günlerin Türkiye sini hayal edin.

Ekonomik teşvik ve tedbirlerin salgın nedeniyle duraklamaya meçbur kaldığını düşünülrse,erken seçim için şartlarının, şimdiden, malum salgın ve ekonomik durumu öngörülemeyen2023 yılına göre daha uygun değil midir? Kararı siz verin.

Ekonomi, salgın ve adalet konularının bu günkü durum ve şartları, ileri tarihlere nasıl olabileceği konusunda bir öngörü var mı?

Peki, siz bu koşullarda erken seçim veya zamanında seçim seceneklerinden hangisini onaylardınız?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!