MARMARİS MANŞET

ERKEN SEÇİM

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 319 makalesi bulunuyor.

Erken seçim olumu olmaz mı tahminleri kulislerde dolaşırken bazı iktidar mensupları yalanlarken iktidarın geri kalanı sessizliğini devam ettiriyor.

Bence mi? Bence ERKEN SEÇİM KESİN YAPILACAK. Bana göre alternatifi yok, ya seçim, ya seçim.

Peki, neden bu kadar kesin olarak yazılabiliyor, bende cevap tek, sebebi, yakın geleceği ve sonu, an itibariyle tahmin bile edilemeyen EKONOMİ.

Gerçek o ki, dünya ekonomisi ve dolayısıyla Türkiye ekonomisinin gidişatının iyi ve rayında olduğunu öngörmek bence şimdilik mümkün değil.

Dünyada tarım ve tahıl stokları, hayvancılık ürünleri gittikçe azalmakta olduğu bir gerçek, hepimiz yaşıyor ve görüyoruz.

Belki de piyasaya enjekte edilen bol para ve ödemesiz devreli, düşük faiz ve uzun vade ile sunulan kredi paketlerinin verdiği rehavetle, yaşadığımız gün ve aylarda, deniz kum, ve güneş heyacanıyla, bu sıkıntının farkına varmıyor olabiliriz. 

Bazı vergi ve harçların ötelenmesi de piyasaları geçici olarak rahatlatan ayrı bir husustur.

Dikkat edilirse ülkemizde, ekonomimizin hali hazır durumu hakkındaki yorumlar bilindiği gibi yetersizdir. Gündemde yer alan piyasa araştırmalarında ise genellikle, kur ve kıymetli madenler konusu yer almaktadır.

İktidar ekonomiden uzak konulara dikkati çekmektedir. En son örneği ise Ayasofya’nın camiye çevrilmesi olayıdır. Ülkemiz bunda da elbette haklıdır.

Ülke ekonomisinin, dünya ekonomisine bağlı olarak, iyiye gitmediğini ve gitmeyeceğini artık herkes bilmektedir.

Tek bir gözlükle baksak bile, tüketim mallarının arzının gittikçe daralabilmesi ve de daralması ihtimalinin yüksek olması nedeniyle fiyatların katlayarak gidebileceği görüşü ağırlık kazandığı görülebilecektir.

Sadece ülkemizde değil dünyada da, bozuk bir ekonomi düzeni ile seçime gidilmesi, mevcut iktidarın seçimi peşinen kaybettiğinin bir göstergesi olacaktır.

Bu nedenle hiçbir iktidar, ekonomisini düzeltmeden veya düzeltme atmosferine sokmadan seçime gitmez gidemez.

Ülkemiz bu noktada hala ekonomik çıkmazlar kapıya dayanmadan, ağır vergi yükleri sırtlara binmeden, seçim kararı almak ve seçime gitmek durumunda olabileceği, kanaati hâkimdir.

Bu nedenledir ki, erken seçim kaçınılmazdır.

YAZARIN SON YAZILARI
SECİM PERDESİ ARALANDI - 10 Mayıs 2021
TAM KAPANMA TAM ELEK - 3 Mayıs 2021
YOLLAR MÜHÜRLENDİ - 28 Nisan 2021
ABD VE SOYKIRIM - 24 Nisan 2021
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!