MARMARİS MANŞET

ERTUĞ ŞEVKET AKSOY VE SPOR

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 336 makalesi bulunuyor.

Evet, kaymakamımız Sn. AKSOY ile özellikle gençler ve biz ileri yaştakilerin yapmış olduğu ancak malum salgın nedeniyle yapmaya hasret kaldığımız spor konusunda bir telefon görüşmesi yaptık.

Her insan elbette ki sporun bir dalını sever ve de fırsat buldukça da yapmaya çalışır. Şahsen ben özellikle futbol maçını sever ve fırsat buldukça da yapmaya çalışırım. Malum bu salgın dolayısıyla mecburen kendi kendimizi karantinaya alıp ev hapsi mahkûmiyetlerimizi sürdürüyoruz. Başka bir seçenek yok, haftada bir gün, doğa ile belirli saatler arası görüşmemize izin veriyorlar bizi yönetenler. Ne yalan söyleyeyim evde otura otura eklemlerimiz ve de kaslarımız yumuşamaya başladı, artık bu hücre yaşamının, sağlığımızı tehdit ettiğini kanaatine sahip olduk. İşte tam bu noktada, 01 Haziran itibariyle Bilim Kurulu kararına istinaden, normalleşme programının yürürlüğe konulduğunu ve bu bağlamda da spor yapmanın kapılarının da açılmış olduğu kanaatine vardık. Biz, tüm masterler ve futbol severler olarak bu karara sevindik. Ve de hemen takım kuran arkadaşlar dün gece maçlarını yaptılar, bazı takımlar ya yarıda kaldı ya da yapamadılar. Zira güvenlik güçlerinin ikazı sahalara yansımıştı. Maçların yapılıp yapılamayacağı konusunda kesin bir karar olmadığı ve bir tereddüt hâsıl olduğunu bu gün sporseverlerin yaptığı whatsApp görüşmeleri ile öğrendim. Hal böyle olunca, işin doğrusunu yani maçların yapılıp yapılamayacağı konusuna netlik kazandırma adına Kaymakamımız Ertuğ Şevket Aksoy ile telefonla görüştüm. Kaymakamımız ile yüz yüze gazeteci – köşe yazarı olarak görüşmemiştim, bu benim bir ihmalim idi. Telefon ile aramaya biraz tereddüt etsem de parmaklarım telefonu çoktan çevirmişti.

İlk görüşmemdi, candan ve de içten idi sözlerinde. Konuyu açarken insan ve insanlığa ne kadar önem verdiğini, sağlık konusunda ne kadar hassas olduğunu vurguluyordu ifadelerinde. Özellikle ileri yaşlarda yapılan maçlarda vücudun ne kadar ısındığını, vücut ısının denetim ve korunmasının çok önemli olduğunu bu esnada yapılan, maç gereği yakın temaslarda ise her türlü salgıların rahatlıkla bulaşabileceğini anlattı. Ayrıca maç yasaklamaları konusunda bir kararları olmadığını, Bilim Kurulunun kararlarında, bireysel sporlara izin verildiğinin altını çizdi. Dedim ya gerçekten hem sporu seven hem de sağlık konusunda duyarlı bir yapıya sahip olan kaymakam Sn. Ersoy, ayrıca son günlerde Marmaris’in çok göç aldığını bu sebeple her vatandaşın salgın konusunda daha da hassas ve kendilerini koruma altına almaları gerekliliğini hatta şartını açık kalplilikle vurguladı.

Yasaklar ağır ve zor olsa da, sağlıklı geleceklerimizin tedbirlere uymaktan geçtiğini dile getiren, Kaymakam, Ertuğ Şevket Aksoy Marmaris yaşayanlarının bu hassasiyetlere riayet konusunda gösterdikleri gayret ve uyumdan çok mutlu olduğunu belirtmiştir. İşin doğrusu anlaşılmıştı. Şimdilik, bireysel sporlara evet, toplu sporlara hayır, iyi hoş güzel de sayın kaymakamım, biz atmış beş yaş üstü, on sekiz yaş altı olanlar, inanın ki koltuk yastığı olmaktan kimyamız fiziğimiz bozuldu en azında haftada iki veya üç gün dışarıya çıkabilsek diyoruz.

YAZARIN SON YAZILARI
SUKûNET - 15 Haziran 2021
AKP VE PLAJ - 14 Haziran 2021
CHP BASIN TOPLANTISI - 12 Haziran 2021
DOĞALGAZ ENERJİ - 6 Haziran 2021
SANCILI NEFES - 1 Haziran 2021
YARIN! YARIN MI? - 31 Mayıs 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!