MARMARİS MANŞET

ESNAF DEVLETİN ADIM ATMASINI İSTİYOR

ESNAF DEVLETİN ADIM ATMASINI İSTİYOR

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Müdürü Mehmet Ayyıldız elektrik faturaları ile ilgili açıklama yaparak,

“Geçen ay gelen faturanın bu aya aynı tutarda tekrar yansıtılması doğru değil, esnafımız bu durumdan çok şikayetçi. Esnafımız devlet tarafından adım atılmasını talep ediyor” dedi.

Marmarisli esnafın kullanmadığı elektriğin faturasını ödemek istemediğini belirten Ayyıldız şu ifadelere yer verdi, “Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ( EPDK) ve bölgesel elektrik dağıtım şirketlerinin korona virüs ile mücadele kapsamında esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza yardımcı olmadıklarını düşünüyoruz.  Esnaflarımızın elektriklerinin kesildiğini, sürekli cep telefonlarına ödeme yapmaları ile ilgili mesajlar geldiği doğrultusunda şikayetler alıyoruz.

DEVLET, ESNAFA VE VATANDAŞA DESTEK OLMUYOR

Böyle bir dönemde insanların işletmelerinin elektriklerinin kesilmesi, idari karar ile sayaç okumalarının yapılmadığı veya sosyal mesafe nedeniyle sayaç okumalarının yapılmayıp bir önceki yılın aynı ayından ne kadar gelmişse, bu aylarda da aynı faturalandırma yapılma düşüncesi çok yanlış bir durumdur. Geçen sene 2019 Nisan ayında işletmeye örnek veriyorum. 3 bin TL fatura geldiyse, koronanın yaşandığı ve işletmenin kapalı olduğu Nisan 2020 yılında da 3 bin TL fatura gönderme sonra ki aylarda düşürürüz. Virüs bitince denmesi esnaf ve sanatkarlarımı çok üzüyor.

AYNI FATURANIN TEKRAR YANSITILMASI DOĞRU DEĞİL

Devletimizin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ve bölgesel elektrik dağıtım şirketleriyle anlaşıp, Haziran ayı dahil, Haziran’a kadar esnaflarımıza yardımcı olmalı ve geçen seneye göre aynı elektrik faturası gönderme düşüncesinden vazgeçmelidir. Elektrik işyerinin olmazsa ise olması. Devletimizden bu konuda adım atmasını talep ediyor esnaflarım.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!