MARMARİS MANŞET

Esnafına Sahip Çık !

Esnafına Sahip Çık !

Muğla Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, dev market zincirlerinin neredeyse her mahalleye girmesi nedeniyle ülke genelinde yerel esnafın zor durumda olduğunu bu nedenle Ramazan Bayramı dolayısı ile yapılacak olan alışverişlerde tüketicilerden, bilinçli hareket etmelerini isteyerek “Muğla’nın Parasının Muğla’da Kalmasını” ve “Yerel Esnafa Sahip Çıkmasını” istedi.

Muğla Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Sayın Şükrü Ayyıldız, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla yapılacak alışverişler için tüketicilerden, bilinçli hareket etmelerini isteyerek “Muğla’nın Parasının Muğla’da Kalmasını” ve “Yerel Esnafa Sahip Çıkmasını” istedi.

Esnaf ve Sanatkarlarımız ülke genelinde dev market zincirleri ve uluslararası firmaların neredeyse her mahalleye girmesi nedeniyle iflas etme noktasına geldiğini ifade eden Muğla Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Sayın Şükrü Ayyıldız, alışveriş kolaylıkları nedeniyle vatandaşlarımız genelde evlerinin ihtiyaçlarını bu zincir marketlerden yapmayı tercih ediyor.

“EN ZOR ZAMANIMIZDA HEP YEREL ESNAF YANIMIZDA OLUYOR”

Ancak en zorda kalınan, cebinde paranın olmadığı zaman diliminde ise mahalle bakkallarının veresiye defterlerine ihtiyaç duyuluyor. Büyük marketler veresiye sistemi ile çalışmadığı için bu anlarda imdadımıza mahalle bakkalları yada tanıdığımız esnaflar yetişiyor. Bu yetmiyor, hastamız yada cenazemiz olduğunda hastane yada kabristana ilk koşan yine bu esnaflarımız oluyor. Bu yüzden de yerel esnafımızın ayakta kalması lazım.

PARAMIZ MUĞLA’DA KALSIN

Unutulmasın ki; ülkemizde esnaf ve sanatkarlarımız yok olursa ülke ekonomimizin bel kemiği kırılmış olur. Bunun içinde kara gün dostumuz olan esnaf ve sanatkarlarımıza vatandaşlarımızın sahip çıkmasını ve onların ayakta kalmasına katkı vermek amacıyla Muğla’nın parasının Muğla’da kalmasını ve “ Yerel Esnafa Sahip Çıkılmasını” talep ediyorum; dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!