MARMARİS MANŞET

EVDE KENDİM Mİ DİKECEĞİM?

EVDE KENDİM Mİ DİKECEĞİM?

Marmaris Kızılay Şubesi Sağlık Müdürlüğünün önünde maske dağıtımı yaparken, bir vatandaş bu zorlu süreçte Kızılay’ın geç kaldığını belirterek, “ Kızılay’dan ilk defa bir şey alıyorum. Devletten maske istedim kod bile gelmedi. Eczanelerde de satılmıyor. Evde kendim mi dikeceğim maskemi” dedi

Marmaris Kızılay Şubesi tarafından korona virüs (Covid19) ile mücadele kapsamında Mustafa Yaylalı İlçe Sağlık Müdürlüğü önünde vatandaşlara maske ve dezenfektan dağıtıldı. Türk Kızılay Derneği Başkanı Hayrullah Sağlam ve Yönetim Kurulu üyeleri pazar yeri girişinde vatandaşlara el dezenfektanı ve maske dağıtımı gerçekleştirdi. Pandemi sürecinde vatandaşların yanında olamadıklarını belirten Türk Kızılay Derneği Başkanı Hayrullah Sağlam” Bu zorlu süreçte biraz geç kaldık. Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarla birlikte vatandaşlarımıza Genel Merkezimizin göndermiş olduğu 4000 maske ve  dezenfektan dağıttık. Covid19 nefes yoluyla da bulaştığı için insanlarımızın maske konusunda hassas olması gerekiyor. Bu nedenle farkındalık oluşturup katkı sağlamak amacıyla vatandaşlarımıza maske ve dezenfektan dağıtımı yaptık. Ayrıca sosyal mesafe kuralına uymaları yönünde uyarılarda bulunduk ”dedi.

KIZILAY’DAN İLK DEFA BİRŞEY ALDIM

Bir vatandaş ilk defa Kızılay’dan bir şey aldık diye tepki göstererek, “ Devletten maske istedim, kod bile gelmedi. Eczanelerde de satılmıyor. Maskesiz dolaşanlara ceza kesiliyor. E o zaman ben maskemi nerden tehmin edeceğim. Evde kendim mi dikeceğim. İlk defa Kızılay’dan bir şey aldım. Kızılay bu zorlu süreçte maske dağıtmak için çok geç kaldı” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!