MARMARİS MANŞET

EVLER ÇİCEKLENDİ

EVLER ÇİCEKLENDİ

Marmaris’te korona virüsü tedbirleri kapsamında yetkililerin ‘Evde kal’ çağrısına uyan vatandaşlar evlerinin balkonunda çiçek yetiştirmeye yöneldi

Marmaris’te baharın gelmesiyle birlikte korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yetkililerin ‘Evde kal çağrısına uyan vatandaşlar boş vakitlerini geçirebilmek için farklı uğraşlar içine girdi. Bu çerçevede baharın yüzünü göstermesiyle birlikte vatandaşlar evinin balkonunda çiçek yetiştirmeye başladı. Çiçek satışlarında normal dönemlere göre ciddi derece artış olduğunu ifade çiçekçiler, bu dönemde hiç yaşamadıkları kadar yoğunluk yaşadıklarını söyledi.

YOĞUN GÜNLER GEÇİRİYORUZ

Uzun yıllardır çicekcilikle uğraşan Bahar Botanik Çicekçiliğin sahibi Özlem Kul salgın nedeniyle vatandaşların evlerine kapandığını bu kapsamda da işlerinin ciddi derecede arttığını söyledi. Evlerine kapanan kişilerin özellikle çiçek yetiştirmeye yöneldiğini kaydeden Kul şöyle devam etti: “Bu süreçte evlerine kapanan insanlar balkonlarında vakit geçirmek için çiçekçi mekanlarına adeta hücum ediyorlar. Yani işlerimiz biraz güzel. Şimdi bütün işletmeler kapandığı için her yere gidilmediği için insanlar bir şeylerle uğraşmak zorundalar. Biz de bu konuda bayağı bir yoğunluk yaşıyoruz.”

BU DÖNEM ÇİCEK DİKME ZAMANI

Çiçeklerin insanları dinlendirdiğini ifade eden Kul, “Çiçekler sinir stresi azaltma konusunda gerçekten çok güzel. Yani bu günlerde bir şeylerle uğraşmak lazım. İnsanlar balkonlarında bahçelerinde çiçek dikiyorlar, çiçek ekiyorlar. Bu dönem tam mevsimsel olarak da bitki dikme zamanı” dedi.

100 TL’YE BALKON SÜSLENİR

Balkonunu süslemek isteyen bir vatandaşın öyle yüksek paralar harcamak zorunda olmadığını aktaran Kul; “Kişi 1-2 tane saksı alsa 15’er TL’den 30 lira. İçine çiçeğini diktirse yani ortalama balkonu 100 TL’ye çok güzel bir şekilde süsleyebilir. Çiçek sektöründe son 5-6 yıldır fiyat artışı yok. Fiyatlar hep aynı dengede gidiyor” dedi.

İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Çiçeğe olan ilginin her geçen yıl arttığını aktaran Kul : “Her yıl zaman geçtikçe ilgi artarak devam ediyor.  İnsanlar eskiden bu kadar ilgi göstermiyordu şuanda peyzaj ve çiçek işi her yıl artarak devam ediyor. Marmarisin halkının  ilgisi çok. Biz çiçeği seven insanları sever anlayışıyla insanlara hizmet vermeyi en güzel şekilde sürdürüyoruz” diye konuştu.Herkesin kurallara uyarak evde kalması gerektiğini belirten Kul, biran önce salgın döneminden Türkiye’nin kurtulmasını diledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!