MARMARİS MANŞET

FENERBAHÇE AZİZ YILDIRIMI ARIYOR

Milyonların sevgilisi Fenerbahçe Spor Kulübünün Futbol başarıları belki de 113 yıllık tarihinin en kötülerinden birini yaşıyor.
Dünyanın büyük bir bölümünde gençler bu spor kulüpleri ile birçok kötü alışkanlıklardan uzak dururlar ve spora heves ederler.
Eğer biz Türkiye olarak birbirimizle kavgayı bırakıp, elele verip futbol sporunda bir İtalya, Almanya veya İspanya gibi olabilseydik bugün ne PKK olurdu, ne de benzer başka çete veya benzerleri.
Bugün kadınlar futbol dünyasında Amerika , Almanya gibi ülkeler o kadar başarılı ki, tahminim bizim 2.ci lig erkek takımlarımızla başabaş oynayabilirler.

Fenerbahçe’ye gelince şimdiye kadar Türkiye’nin en fazla taraftarı olan kulübünün devamlı başarısızlıklardan taraftar sayısının hayli düştüğünü tahmin ediyorum.

Başkan Ali Koç’u başkan olması için bende gönülden destekledim çünkü Sayın Aziz Yıldırım 20 yıldır aynı koltukta aynı görevi yapması demek bu camianın başka Başkan yetiştirmeye güvenilir bahis siteleri iktidarı olmadığını gösteriyordu.
Bu bakımdan değişim şart idi. Gönül isterdi ki Aziz bey kendi isteği ile üç sene dinlensin…

Ancak Sayın Ali Koç büyük baskı altında bırakıldı. Önce Cocu gibi bir Antrenör sezon ortasında kovduruldu. Yerine gelen yardımcısıda arkasından kovuldu. Comolli isimli profesyonel futbolun dünya çapında uzmanlarından olan Fransızda sonunda kovduruldu…Büyük baskılarla Ersun Yenal getirildi. Alınmış olan tamamen yalnış futbolcularla başarı elde edilemedi.

Fenerbahçe yalnış futbolcular transfer etti ancak bazı basın tarafından şişirildi, gaz verildi…Ayağında top tutamayan bir Vedat Muriç alındı, Dirar gibi birine büyük paralar ödendi. Şampiyon olmakta en az %25 payı kaleciler olmasına rağmen gidip en tecrübesiz kaleciyi aldılar.
Bu durumda Fenerbahçe’nin şampiyon olması imkansızdı ama yine basının gazı ile bir çırpıntı gösterdiler.

Fenerbahçe ve bilhassa Ali Koç’un iyi ve güvenilir bir Antrenör bulması veya sportif direktör tayin etmesi yetmeyecektir, herşeyden evvel yanında liyakatlı, işi çok iyi bilen ve yönetebilen bir 2.ci Başkan gerekir. Çünkü hemen yıpratılmak için herşey yapılacaktır. Fenerbahçe gibi bir kulüpte Başkan ve Yönetimin 1.ci ve en önemli görevi Antrenörü yıpratılmaktan korumak olmalıdır yoksa her gelen aynı Cocu gibi gider.
Çünkü Türkiye’de tüm basın ve tribünler Antrenördür ve her antrenörden daha iyi futbolu bilir….!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ