MARMARİS MANŞET

Festival Sanatçıları Başkan Oktay’ı makamında ziyaret etti

Festival Sanatçıları Başkan Oktay’ı makamında ziyaret etti

16. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali’ne katılan konuk sanatçıları Festival Etkinlikler Koordinatörü Umur Özlüer eşliğinde, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ı ziyaret ederek festivale katkılarından dolayı teşekkür ettiler ve Marmaris için ürettikleri sanat etkinlikleri proje dosyalarını sundular.
KÜSAD (Kütahya Sanat Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kaçan önümüzdeki aylarda gerçekleşecek Dumlupınar etkinlikleri ile Marmaris’e tekrar konuk olmayı dilediklerini belirtirken, Anelsan (Anadolu El Sanatları) üyesi Ayşe Kaçan el sanatları festivali ile Türkiye turnesine çıkacak sanatçıların Marmaris’e de uğramaları konusunda hazırladıkları kapsamlı bir dosyayı Başkan’a sundu.
Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği Başkanı Ümit Yaşar Işıkhan (Şair- Yazar) ile üyeleri Selmina Melikoğlu (Yazar) ve Ulvi Tanrıverdi (Çağrı Radyo sahibi – Gazeteci) Başkan Oktay’a ilkini 2008 yılında Kalimerhaba Derneği ile birlikte gerçekleştirdikleri 1.Uluslararası Marmaris Şiir Festivalinin tekrarlanarak gelenekselleşmesi konusunda öneride bulundular.
Görüşme sonunda, Şair Yazar Ümit Yaşar Işıkhan kendisi tarafından hazırlanan ve Azerbaycan Minyatür Kitaplar Müzesi’nde sergilenen Dünyanın en küçük okunabilir şiir kitabı olan “Benden Sonra Hüzün” adlı kitabının bir eşini Başkan Mehmet Oktay’a imzalayarak armağan etti.
Sanatçıların Festival katılım belgeleri Başkan Mehmet Okta tarafından kendilerine verilirken,
“ İki Müzisyen Bir Sergi – Renkler ve Sesler” sergisinin sanatçısı Dilara Elagözlü de Başkan Mehmet Oktay’a Festival Komitesi tarafından hazırlanan teşekkür belgesini takdim etti.
Başkan Oktay konuklarına Marmaris’in sanatla da anılan bir turizm kenti olması yolunda verdikleri katkıya teşekkür ederek, yeni kurulan Kültür Müdürlüğü biriminin önerilerini değerlendireceği sözünü vererek uğurladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!