MARMARİS MANŞET

GEÇMİŞ OLSUN İZMİR

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 308 makalesi bulunuyor.

Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun, ölenlere rahmet, yaralılara şifa versin Allah. Doğaya, tabiat afetlerine kimsenin güçü yetmez yetmiyorda. Allahtan gelendir, kimse karşı koyamaz. Bu gün burada yarın kimbilir yarın nerelerde ne şekilde olaylar olacak bunu da tanrıdan başka kimse bilemez.

Amerika, Rusya ve gelişmiş tüm ülkeler aya turstik sefer yapıyor, uzaya hakim olmaya çalışıyorlar ama doganın olaylarına ne care bulabiliyorlar ne de engel olabiliyorlar.

Kimse bu veya benzer doga olaylarını bir başka amaç için kullanmamalıdır. Bu gün İzmir’e yarın bir başka yörede ve de dünyanın herhangi bir yerinde bu ve buna benzer bir olay ve de olaylar olabilir. Sosyal medyada vuku bulan deprem nedeniyle kendini bilmez bazıları, insanlık dışı yazılar yazdıkları görülmekte.

Bunlara ne yazılacak bir kelime ne de söylenebilecek bir söz vardır.

Böyle doga afetleri karşısında hep bir ve birlik olmalı, yardım elini her an açık tutmalıyız. Afet ile inançları bir bşrine karıştırtırmamalı bu hususta ileri geri ne laf söylemeli ne de yazı yazılmalıdır, bu her şeyden önce insan olmanın geregidir.

Bu İzmir depremi bir kez daha göstermiştir ki, malum salgın hastalıklarında da görüldüğü gibi ne depremlere ve de diger felaketlere karşı, ne kendimizi ne de ülkemizi yeterli seviye ve düzeye getirmemişiz. Yaptığımız ve de iyi yapabildiğimiz tek şey, KAVGA, KAVGA, KAVGA.

En dar anlamda kavga, kime, hangi ülkelere care olmuş ki bize de olsun. Bir taraftan malum salgın almış başını gidiyor, bu hızla giderse yatacak yatak bulunamayacagı söyleniyor yetkililerce. Diger taraftan tabii afetler.

Nerede kentsel dönüşüm plave proğramları, her kentsel projesi, birer sorun olarak mahkeme raflarını doldurdu.  Vatandaş kensel projelerinin sorunlu uygulamaları nedeniyle evsiz ve barksız kaldı, binalar yılkıldı sadece toprak kaldı.garantili anlaşmalar keşke kentsel dönüşüm yassında da yerini alabilseydi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!