MARMARİS MANŞET

GELMEYİN GELMEYİN GELMEYİN

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 336 makalesi bulunuyor.

Gelmeyin demek sadece bir insanlık görevi bir vatandaşlık bilincidir. Elbette seyahat hakkı Anayasal bir haktır, mücbir sebep olmadıkça ne yasaklanabilir ne de kısıtlanabilir, bu bilinen bir gerçektir

Ancak ülkemizin ve dünyanın salgın nedeniyle geçtiği sırat köprüsünden, bu ve benzeri Anayasal hakların kısmi veya tamamen askıya alınması, hem bir insanlık görevi hem de yaşam mücadelesi olduğundan kabul edilmesi gerekli bir durumdur.

Yaşam hakkı kutsaldır, bence her zaman seyahat ve mülkiyet haklarının önünde olması gerekir.

Madalyonun diğer kısmı ise atmış beş yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldıkları bir sorun vardır ki o da yine sağlık sorunudur. Bu da hepimizin bildiği gibi mecburi ikametgâhtan kaynaklanmaktadır. Yani bir taraftan salgın nedeniyle sağlığımızı kollamaya başlarken yine mecburi ikametgâh nedeniyle aynı zamanda, aynı yaş guruplarının başka başka hastalıklara yakalanma ihtimali ile karşı karşıya kalma durumunda olmalarıdır.

İki uçundan da tutulmaz bir sopa olsa da birini diğerine yani biz müfettişlerin kullandıkları tabire göre “ehemi mühime” tercih etme zaman ve durumudur.

Öyleyse elbette, içeride mecburi ikametgâh şıkkını her zaman tercih etme durumunda olmalıyız zira en azında başka bir insanın sağlıklarını tehlikeye atmamış oluruz.

Diğer taraftan sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olan otuz bir İl e seyahat yasağı mevcut idi, lakin bu akşam saat yirmi dörtte bitiyor. Hal böyle olunca bu gün iktidar bu konu da dâhil olmak üzere birçok konuda karar alıp açıklayacak.

Biz diyoruz ki bizim adımıza belediye başkanlarımız diyor ki, yatacak ve de yatıracak yataklarımız yeterli ve donanımlı değil, lütfen evde kalın yasaklı il ve ilçelere gitmeyin, hem kendi sağlığınızı hem de bu yerlerde yaşayan insanların sağlıklarını tehlikeye atmayın. Bırakın bu salgın kontrol altına alınsın ve tüm ülke bağışıklık kazansın, aşı olsun sonra gelin.

Bakın 36 bin hayalet bulaştırıcı olması çok yüksek insan varmış, bırakın onlar da iyileşsin öyle seyahat edin yoksa yetersiz kadro yetersiz ve donanımsın yataklarla baş başa kalına bilinir.

Gelin sabır gösterin hep birlikte sabır gösterelim, biz, gelmeyin gelmeyin gelmeyin, siz, gitmeyelim gitmeyelim gitmeyelim diyelim.

YAZARIN SON YAZILARI
SUKûNET - 15 Haziran 2021
AKP VE PLAJ - 14 Haziran 2021
CHP BASIN TOPLANTISI - 12 Haziran 2021
DOĞALGAZ ENERJİ - 6 Haziran 2021
SANCILI NEFES - 1 Haziran 2021
YARIN! YARIN MI? - 31 Mayıs 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!