MARMARİS MANŞET

GEZİ PARKI – VAKIF

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 310 makalesi bulunuyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı’nın, Sultan Beyazıt Hanı Veli Hazretleri Vakfı’na devredildiğini açıkladı.

Bilgisayar ve vakıflarla ilgili sitelerde, Taksim gezi Parkının devredildiği vakfa ilişkin bir bilgi bulunamamıştır. Tahminime göre Vakıfla ilğili gerekli bilği ve açıklamalar ilgili kurumlarca açıklanabilir.

Gezi parkının, kanal istanbul güzergehı üzerinde olduğu söylenmektedir.

Durum böyle ise gezi parkı, İstanbul kanalından geçenlerin, istirahat ve konaklama yeri olabilir. Böylece hem Sultan Beyazıt hanı Veli Hazretleri Vakfı günümüze taşınmış, hem de irat sağlanmış olur kanaatindeyim.

DÖVİZDEKİ HAREKET

Ekonomide pek sık raslanmayan bir manevra. Hem döviz kurlarını artırıyor hem de yurt dışı borçlarımızı arttırıyor. En önemliside cebindeki TL. durduk yere eriyor, satnalma güçün düşüyor. Kime yarıyor derseniz bir muamma ama vatandaşı çifte kavurduğu bir gerçek.

ERKEN SEÇİM

Hani gazetelerde televizyonlarda ard arda yapılan siyasi, ekonomik ve çıkarılan malum salğın paketleri dikkate alınırsa, erken seçim düğmesi gittikce yaklaşıyor demektir. Bir basılacak ama pir basılacak.

YAZARIN SON YAZILARI
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
DÜNYA NEREYE GİDİYOR? - 17 Nisan 2021
¼ NEDEN AŞI OLMADI? - 15 Nisan 2021
VEHBİ’NİN KERRAKESİ - 13 Nisan 2021
KUŞKULU BEKLEYİŞ - 12 Nisan 2021
BU CANLARIN VEBALİ? - 9 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!