MARMARİS MANŞET

GÖCEK TÜNELİNE ZAM

GÖCEK TÜNELİNE ZAM

GÖCEK TÜNELİNE ZAM GELDİ CHP’Lİ ALBAN İSYAN ETTİ

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, bugün itibariyle Göcek Tüneli’ne yapılan zamları eleştirdi. Alban, “Acilen kamulaştırılması gereken Göcek Tüneli’ne zam üstün zam yapılıyor. Bugün itibariyle Geçiş ücretleri birinci sınıf araçlar (otomobil) için 7 liradan 9 liraya, ikinci sınıf araçlar için (kamyonet) 10 liradan 15 liraya, üçüncü sınıf araçlar (dingilli kamyon) için 14 liradan 20 liraya, dördüncü sınıf araçlar (TIR) için 22 liradan 30 liraya çıkartıldı. Motosiklet 3 TL oldu. Yeni soygun fiyatları bu şekilde. Cebinde parayla tünele giren vatandaş, tünelden parası gasp edilmiş olarak çıkıyor. AKP iktidarı tünelin içinde halkın soyulmasına sessiz kalmaya devam etmektedir” dedi.

AKP’nin her seçim döneminde Göcek Tüneli’nin ücretsiz olacağı sözünü verdiğini fakat her vaatlerinde olduğu gibi bunun da yerine getirilmediği belirten Alban, “bu soygun düzeninin CHP iktidarı döneminde biteceğini” ifade etti.

Gelir adaletsizliğinin gün geçtikçe arttığını vurgulayan Alban, bunun yanı sıra halkın, özel sektöre yaptırılan yol ve köprülerin parasını cebinden verdiğini kaydetti. Alban, “Göcek Tüneli ibretlik bir tüneldir. Devlet özel sektöre tünel açtırıp, bu tüneli işlettirecekse neden vergi topluyor. İktidar partisi AKP vergi topluyor, topladığı vergiyle halka değil yandaşa hizmet ediyor” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!