MARMARİS MANŞET

GRİP AŞISI MUAMMASI

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 306 makalesi bulunuyor.

Tüm vatandaşlar grip aşısını dört gözle beklerken, şaşırtıcı söylentiler hafta sonundan itibaren kulaktan kulağa yayılmaya başladı.

Efendim, her vatandaş ilk önce eczacısına müracaat edecekmiş. Sonrasında mı, söylentilere göre 17 soru varmış onlar cevaplandırılacakmış. Verilen cevaplara göre vatandaş aile hekimine yönlendirilecekmiş.

Aile hekimi nihai olarak atmış beş yaş üstü vatandaşlara kronik hastalıklara göre liste yapıp kırmızı reçete ile eczaneye geri yollayacakmış. Eczacı bu reçeteleri Sağlık bakanlığına yollayacakmış. Aşıların gelmesini müteakip, ilgililere haber verip aşıları yapacakmış.

Bu kadar basit ve de hızlı bir çözüm elbette söylentilere göre. Şunu da unutmayalım ki yaklaşık, atmış beş yaş üstü vatandaşların sayısı sekiz milyon civarında. Yine söylentiler göre Sağlık Bakanlığının temin edeceği miktar bir milyon doz civarında.

Konu ile ilgili bilgilerine başvurduğum gerek eczacılar gerekse aile doktorları, aşı dağıtım ve yapılması konusunda her hangi bir bilgilerinin bulunmadığı ve kendilerine ulaştırılmış bir tebliğ veya genelgelerin de olmadığı yönünde.

Gel de çık işin içinden. Elbette konu ilgili makamlar tarafından açığa kovuşturulacaktır. Ancak gerek kış aylarına girilmiş olması gerekse malum salgının yukarı doğru yükselmesi nedenleriyle vatandaş konunun açığa kavuşturulmasını merakla beklemektedir.

Söylentilerin gerçek olmaması en büyük temennidir. Aksi halde aşı konusu bir muamma bir sır olarak kalmaya devam edecek vatandaşın beklentisi elbette üzüntülere sebep olacaktır.

Bu kaos bir an önce çözülmelidir. Vatandaş en yetkili ağızdan durumu öğrenmek istemektedir.

Konuyu sürüncemede bırakmadan en kısa zamanda da vatandaşın bilgilendirilmesi hususunda Bakanlık hassasiyet göstermelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!