Marmaris'e TOKİ Geliyor

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Marmaris İlçe Başkanlığı'nda gündemi değerlendiren AK Parti İl Başkanı Kadem Mete toplantının sonunda vatandaşa müjde olarak verilen ve alışılagelen hastane, yol, okul gibi hizmetleri geride bırakan, Marmaris'in en büyük sorunu haline gelen yaraya parmak basarak açıkladı...

Ercan  Arslan
Ercan Arslan Tüm Haberleri

AK Parti İl Baş­ka­nı Kadem Mete Mar­ma­ris İlçe Baş­kan­lı­ğı'nda dü­zen­le­nen de­ğer­len­dir­me top­lan­tı­sın­da çok önem­li bir açık­la­ma­ya imza attı. Bu önem­li açık­la­ma­yı top­lan­tı so­nu­na bı­ra­kan Mete; ''Mar­ma­ris, Bod­rum, Fet­hi­ye'' gibi çok tu­rist alan il­çe­le­ri­mi­zin artan nü­fus­la bir­lik­te ba­rın­ma so­run­la­rı­nın art­tı­ğı­nı göz­lem­li­yo­ruz. İkti­da­ra gel­di­ği­miz gün­den bu yana Muğla mer­kez olmak üzere Mar­ma­ris ve Bod­rum dı­şın­da tüm il­çe­le­ri­mi­ze TOKİ ko­nut­la­rı inşa ede­rek hak sa­hip­le­ri­ne tes­lim etmiş bu­lu­nu­yo­ruz. Öyle ki Ka­vak­lı­de­re il­çe­miz­de şuan 7. etap TOKİ konut in­şa­atı devam edi­yor.
MAR­MARİS'TE KONUT SO­RU­NU
Mar­ma­ris'te son gün­ler­de en çok ko­nu­şu­lan konu fahiş ev ki­ra­la­rı. Bunun belli se­bep­le­ri var. Bi­rin­ci­si konut üre­tecek çok fazla alan kal­ma­dı. İkinci ve bence en önem­li sebep ise yak­la­şık bin konut ki­ra­ya ve­ril­me­yip gün­lük ki­ra­ya ve­ri­li­yor. Aylık ala­ca­ğı pa­ra­yı bir günde almak is­te­yen açık­göz­lü­ler var. Biz bunun tes­pi­ti yap­tık ve ge­re­ği­ni ya­pa­ca­ğız.
MAR­MARİS'E TOKİ'Yİ GETİRECEĞİZ
Muğla'da TOKİ ya­pıl­ma­yan sa­de­ce Mar­ma­ris ve Bod­rum il­çe­le­ri­miz kaldı. Yak­la­şık 2 yıl­dır biz alt­tan alt­tan bu konu üze­rin­de ça­lı­şı­yo­ruz. Çevre Şe­hir­ci­lik ve İklim De­ği­şik­li­ği Ba­kan­lı­ğı ile yap­tı­ğı­mız tüm gö­rüş­me­ler olum­lu. Biz TOKİ için bir kaç uygun yer tespiti yaptık. Ancak, önü­müz­de­ki hafta nihai tes­pi­t için ba­kan­lık­tan bir ekip ge­lecek. Ge­liş­me­le­ri va­tan­daş­la­rı­mız­la pay­la­şa­ca­ğız.

25 May 2022 - 09:21 - Gündem --- Okunma

Muhabir  Ercan Arslangöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Marmaris Manşet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmaris Manşet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Marmaris Manşet Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Marmaris Manşet Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Marmaris’in ihtiyacı olan öncelikli okul hangisidir?