- G:

Ayhan Bora Kaplan kimdir nerelidir? Ayhan Bora Kaplan olayı nedir? Ayhan Bora Kaplan’ın mekanları neler?

Yüklü miktarda parayla yurt dışına kaçmaya çalışırken Esenboğa Havalimanında yakalanan Ayhan Bora Kaplan’ın hayatı da merak konusu oldu. Peki Ayhan Bora Kaplan’ın mekanları nelerdir? Ayhan Bora Kaplan nerelere takılır? Ayhan Bora Kaplan kimdir, kaç yaşında, nereli? Ayhan Bora Kaplan’ın mekanları neler? Ayhan Bora Kaplan kimdir nerelidir? Ayhan Bora Kaplan olayı nedir? Ayhan Bora Kaplan’ın suçu ne? İşte merak edilen tüm detaylar...

mask

Yüklü miktarda parayla yurt dışına kaçmaya çalışırken Esenboğa Havalimanında yakalanan Ayhan Bora Kaplan’ın hayatı da merak konusu oldu. Peki Ayhan Bora Kaplan’ın mekanları nelerdir? Ayhan Bora Kaplan nerelere takılır? Ayhan Bora Kaplan kimdir, kaç yaşında? Ayhan Bora Kaplan’ın mekanları neler? Ayhan Bora Kaplan kimdir nerelidir? Ayhan Bora Kaplan’ın suçu ne? İşte merak edilen tüm detaylar.

Ayhan Bora Kaplan kimdir nerelidir? Ayhan Bora Kaplan olayı nedir? Ayhan Bora Kaplan’ın mekanları neler?


AYHAN BORA KAPLAN KİMDİR, NERELİ?

Suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Ayhan Bora Kaplan 1971 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. Çocukluğundan itibaren Ankara’da yaşamaya başladı. Gece kulüplerinde başlayan hayat serüveni kısa süre içerisinde çeteciliğe kadar ulaştı. Daha sonra rakiplerini, iddialara göre bazı devlet yetkililerinin de desteğiyle, alt etmeyi başardığı ve kısa sürede güçlenerek büyüdüğü belirtiliyor.

Ayhan Bora Kaplan kimdir nerelidir? Ayhan Bora Kaplan olayı nedir? Ayhan Bora Kaplan’ın mekanları neler?


İŞTE AYHAN BORA KAPLAN’IN MEKANLARI

Yurt dışına çıkmaya çalışırken yakalanan ve Ayhan Bora Kaplan’ın Sahilside Beach Club’ı sık sık ziyaret ettiği öğrenildi. Kaplan’ın yaz aylarında eğlenceli vakit geçirmekten hoşlandığı iddia edildi. Gece hayatını da seven Ayhan Bora Kaplan, sıkça tercih ettiği mekanlarda biri de Hipe Club. Gece kulübü olan Hipe Club’a sık sık gittiği öne sürülen Kaplan’ın burada oldukça keyifli vakit geçirdiği belirtildi. Ayhan Bora Kaplan’ın yoğun iş temposundan uzaklaşmak için Kahve Dünyası’nı tercih ettiği kaydedildi.

Ayhan Bora Kaplan kimdir nerelidir? Ayhan Bora Kaplan olayı nedir? Ayhan Bora Kaplan’ın mekanları neler?


AYHAN BORA KAPLAN’IN SUÇ DOSYASI?

Ayhan Bora Kaplan’ın suç dosyasının kabarık olduğu belirtiliyor. Kaplan’ın uyuşturucu ticareti, tefecilik, silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek, işadamı Mahfuz Tatar’ı infaz etmek, yolsuzluk, rüşvet, zimmet, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlara karıştığı da iddia ediliyor.

Ayhan Bora Kaplan kimdir nerelidir? Ayhan Bora Kaplan olayı nedir? Ayhan Bora Kaplan’ın mekanları neler?

Ayhan Bora Kaplan cezaevine nakledildi

Yurt dışına kaçmak üzereyken Esenboğa Havalimanı’nda düzenlenen operasyonda yakalanan suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan, tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevi’nden İzmir’e nakledildi.

Ayhan Bora Kaplan davasında ara karar açıklandı / 19.04. 2024

Suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Ayhan Bora Kaplan’ın içerisinde bulunduğu 28’i tutuklu 61 sanığın yargılanmasına Ankara 32’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki salonda görülen duruşmaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları yer aldı. Mahkeme başkanı duruşmanın sanık savunmalarıyla devam edeceğini ve ardından dosyayı ara karar bağlayacaklarını açıkladı.

Hakkında bulunan suçlamaları kabul etmeyen tutuklu sanık Mustafa Koç, operasyonların yapıldığı tarihte kendi rızasıyla teslim olduğunu ifade etti.

“Bora Kaplan’ı medyadan tanıyorum”

2018 yılında “Süvari Kahvesi” adlı mekanda bar sorumlusu olarak çalışmaya başladığını anlatan sanık Koç, “Fethi Koyuncu isimli kişi bizim mekanımızda vale eksiği olduğu zaman sadece vale gönderirdi, oradan tanıyorum. Ayrıca Bora Kaplan adlı kişiyi tanımıyorum, sadece medyadan biliyorum. Kaplan’la sadece nezarethane ve duruşma salonunda yan yana geldim. Herhangi bir örgüte üye olmak veya faaliyette bulunmak gibi bir girişimim olmamıştır. Gereğini size bırakıyorum” diye konuştu.

“Bora Kaplan’dan suç teşkil edecek emir almadım”

Suç örgütüne üye olmadığını iddia eden tutuklu sanık Mümin Ali Beldek, “Suç örgütüne üye değilim. 15 yıldır gece alemin de çalışmaktayım. Bu sebepten dolayı mekana gelen müşterilerle illaki samimi olmuşumdur. Bora Kaplan ile de bu şekilde tanıştım. Filistin Caddesi’nde boş bir dükkan vardı. Bora Kaplan’la konuşup burayı “Makyaj” adında gece kulübü yapalım dedik, kendisi de olumlu yaklaştı. 8 senedir de İzmir Çeşme’de çalışıyorum. Bora Kaplan’dan suç teşkil edecek bir emir almadım” ifadelerine yer verdi.

"Dişleri sökülmüş bir şahısla konuşsam muhakkak hatırlarım”

Çankaya İlçe Emniyet Müdürü tutuksuz sanık Necdet A.Ç., Organize Şube Ekipleri tarafından gözaltına alındığında konuyla ilgili hiçbir şey hatırlamadığını söyledi. Konunun anlatılması üzerine hatırladığını iddia eden Necdet A.Ç., " Olay günü, komiserlerden birisi gelip bana bir şahsın geldiğini, şahsın dayak yediğini ve hürriyetinden yoksun bırakıldığını ancak çelişkili ifadeler verdiğini söyledi. Bu konuyla ilgili Gasp Büroya ulaşamadıklarını söyledi. Gasp Büro amirini aradım, kendisine durumu söylediğimde, ‘Konuyu ben zaten biliyorum. Siz şahsı gönderin, bende iki güne Esat karakoluna gönderiyorum’ dedi. Şahsı Esat karakoluna gönderdik. Bir gün sonraysa konuyla ilgili ne olduğunu merak ettiğim için komiserlerden bir tanesiyle görüştüm. Komiser bana, ‘Şahıs susma hakkını kullanmak istedi’ dedi. Ben de nasıl böyle bir şey olabilir diye tekrar şahsa ulaşmaya çalışalım dedim. Şahısla konuştuğumu hatırlamıyorum. Çünkü karşımda böyle eziyet görmüş iki gün hürriyetinden yoksun bırakılmış vahşice dişleri sökülmüş bir şahısla konuşsam muhakkak hatırlarım” diyerek savunmasını noktaladı.

"Benim arabama bomba atsanız dahi işlemez"

Mahkeme başkanının, Bora Kaplan’a ‘Esenboğa Havalimanında yakalandığı beyaz renkli SUV aracın neden zıhlıydı?’ sorusuna sanık Kaplan, “Biz ticaret yapıyoruz, para taşıyoruz. Duyuyoruz haberlerde. Adamı çevirmişler onu gasp etmişler, öldürmüşler. Bizim çalışanlarımızın başına da böyle bir iş gelmesin diye bankadan para çekilirken de bu aracı kullanıyorduk. Zırhlı araç olduğu için dışarıdan saldırı olmaz. Ayrıca benim silaha ihtiyacım yoktur. Neden? Benim arabama bomba atsanız dahi işlemez. Suç işlemek amaçlı değil bu araç. Tamamen kendimi savunma amaçlı” dedi.

Sanık beyanlarının ardından ara kararını açıklayan mahkeme başkanı, tutuklu sanıkların mevcut hallerinin devamına, tutuksuz sanıkların adli kontrol tedbirlerimin devamına hükmetti. 

Ayhan Bora Kaplan Olayı nedir?

1. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan’a yönelik soruşturma başlattı ve operasyon kararı verildi.

2. Ayhan Bora Kaplan Ankara Emniyetinin operasyonunda tutuklandı.

3. Serdar Sertçelik iki numaralı şüpheli olarak iddianameye girdi.

4. Polis Müdürleri Sertçelik’e ifadelerinde bazı bankalar, bürokratlar, MHP’li isimler, suç örgütleri lideri Ayhan Bora Kaplan’la ilgili ilişkilendirilmesi istedi.

Ayhan Bora Kaplan’ın İfadesi Ortaya Çıktı

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin 20’si tutuklu 61 sanığın yargılanmasına devam edildi.

 Mahkeme heyetinden söz alan sanık Bora Kaplan, “Erkan D. denen tanık eline almış kağıdı okuyor. Neden ezbere anlatmıyor. Çünkü kurgu var. Erkan D.’ye kağıdı vermişler ‘Okuyun’ diyorlar. O da okuyor” dedi.

Erkan D.’nin beyanlarının yalan olduğunu iddia eden Kaplan, “Erkan D.’yi dövdükten sonra Barış Kurt’la samimi olduğum, sonra da örgüt olduğum söyleniyor. Başka işim gücüm yok örgüt mü kuracağım” diye konuştu.

“Oğlumu infaz etmeye hakları yoktu”

Mahkeme, maktul Semih Arslan’ın annesi Adalet Arslan’ı da müşteki sıfatıyla dinledi. Oğlunun kendisini öldürecek bir insan olmadığını, oğlunu öldürdüklerini iddia eden Arslan, “Ben oğlumun Bora Kaplan’ın yanında çalışmasını istemiyordum. Eve sabah 5’de gelirdi. Eve gelmeden ben uyuyamazdım. Cinayet günü de akşam 7 gibi evden çıktı. Her gün akşam 6 gibi giderdi, sabah 5 gibi gelirdi. Banka borcu vardı, eve hacizler geliyordu. Ödeyemeyince Bora’nın yanına işe girdi. Cinayet olduğu gün de oğlum suçlu ama oğlumu infaz etmeye hakları yoktu. Elime geçse kendi elimle teslim edecektim” diye konuştu.

Bora Kaplan’a doğru dönen anne Arslan, “Benim oğlum öldürüldü. Giderken ben oğluma 20 lira verdim, cebinden çıkan para nerden geldi. Ayhan Bora Kaplan, sen oğlumu dindarlıkla kandırdın. Ben emekli maaşıyla geçiniyorum. Sen benim oğlumu kullandın, ben seni Allah’a havale ediyorum” dedi.

Duruşma müşteki ve tanık beyanlarının ardından yarın devam edilmek üzere sona erdi.

20 May 2024 - 21:43 - Asayiş --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Marmaris Manşet Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmaris Manşet hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Marmaris Manşet editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Marmaris Manşet değil haberi geçen ajanstır.

08

Snooker So. - ülkemiz Teksas devlet nerde yeni bakan olmasa dahada kötü olacakmış bu adamlar varken can güvenliğimiz olabilir mi asla ceza almayacaklar 2 gün yatıp çıkarım kafasındalar aynende öyle olacaklardır 20 den fazla suç kayıtları olmasına rağmen dışarda kol geziyorlar en birini öldürürlerse ee bikalım diyen yargıya nasıl güveneceğiz hapisane lerde yer yok diye salıyorlar işte Yaşasın Şeriat elini ayağını kafasını kessenize niye hapishanede besliyorsunuz önce apoyu sonra bunlar gibileri hırsızları tecavüzcüleri gaspçıları beslemeyin bizim paramızla kes elini bak yapabiliyo mu bidaha ne kadar aptal bi millet olduk ABD de idam var bizde yok neden

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 21:57
06

Urfalı - Ankara'da hala lağım çukurları kurutulmadı, mesala bunlardan biride bucak aşiretinin adını kullanan Ağa Bucak isimli şahıs bunlar tefecilik dahil olmak üzere hertürlü pisliğin içindeler, bir urfalı olarak bunlardan bıktık,

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 24 Ekim 07:35
05

Adalet Nerede? - Adalet olmayınca bu mikroplar bu mafya ozentileri ortalıkta cirit Atar.Sucun cezası artık maalesef yok.Suc işleyip 3-5 ay yatıp dışarı çıkıyorlar.Olan masum vatandaşa oluyor.Nasil olurda 50-60-70 sabıkası olan psikopatlar dışarıda gezebiliyor.Suclu bunları dışarıda gezmesine sebep olan, bu hükümet.Neden yasaları değiştiriyorlar.Masum insanları bunlardan devlet korumak zorunda değil mi.

Suçun cezası olmayınca.Malesef bunları çok göreceğiz.

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 12 Ekim 13:42
04

Fatih Yamaç - Bu çetelere göz yuman kimler var ise polis veya savcılar kim varsa hepsinin ağır bir şekilde yargılanması gerekir bu ülkenin huzura ihtiyacı var Ali Yerlikaya bakanımızdan umutluyuz polis TEŞKİLATI sık sık görev yerleri değiştirilmesi gerekiyor yerleşik düzen olan yerlerde kirli işler başlar.

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 22:37
03

Mehmet - Bu pislikler bitirilmeli,

Devlet bunları yok etmeli.

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 19 Eylül 09:46
02

Ali̇ - AYHAN BORA KAPLAN ARKASINDA POLİS SAVCI HAKİM VAR ADALET BUNLARA OLSUN AMA ADALET GARIBANLARA İŞLİYOR

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 18 Eylül 16:54
01

Ali̇ - DEVLET AYHAN BORA KAPLAN GİBİLERİNİ YOK EDERSE BİZİ GİBİ GARİBANLARIN ÇOCUKLARINI BİTİRDİLER BAGIMLI YAPTILAR ............BUNLARIN İÇERDE YATMASI LAZIM AMA BAGIMLILAR YATIYOR YAZIK INŞALLAH ÖMÜR BOYU YATAR DİGERLERİ EMNİYET İSTESE ASKER İSTESE ANINDA BİTER BU PİSLİK HERKES KURTULSUN

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 18 Eylül 16:49