AKARYAKIT SATIN ALINACAK

AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-MARMARİS DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜİşletme Müdürlüğümüze bağlı araçların...

AKARYAKIT SATIN ALINACAKTIR

ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-MARMARİS DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İşletme Müdürlüğümüze bağlı araçların 2024 yılı ihtiyaçlarında kullanılmak üzere akaryakıt mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İKN : 2023/1317221

1-İdarenin

a) Adı : ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-MARMARİS DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
b) Adresi : KEMERALTI MAHALLESI ATATÜRK CADDESI 14 48700 MERKEZ MARMARİS/MUĞLA
c) Telefon ve faks numarası : 2524121008 - 2524128374
ç) İhale dokümanının görülebileceği ve e- : https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ imza kullanılarak indirilebileceği internet sayfası

2-İhale konusu mal alımın

a) Adı : İşletme Müdürlüğümüze bağlı araçların 2024 yılı ihtiyaçlarında kullanılmak üzere akaryakıt
b) Niteliği, türü ve miktarı : 170.000 litre Motorin (Diğer) 5.000 litre 95 Oktan Kurşunsuz Benzin

Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.
c) Yapılacağı/teslim edileceği yer : Yüklenicinin idareye göstereceği istasyonlardan, İdaremiz araçlarının Marmaris dışına yapacakları seyahatlerde akaryakıt ihtiyacı olduğu zaman, yüklenicinin kendisinin veya bağlı olduğu akaryakıt dağıtım şirketinin bayilerine ait istasyonlardan Araç Tanıtım Cihası (ATC) marifetiyle akaryakıt alımı gerçekleştirilecektir. 1-Talep Fişi Karşılığı Akaryakıt İstasyonunda Bulunan Pompadan Günün Her Saati Peyderpey Teslim Alınacaktır. 2-Ancak Orman Yangınlarında, İdaremizin Talebi Halinde Yüklenici Tarafından Yangın Mahallindeki Araçlara Sayaçlı Tankerle Akaryakıt Teslimatı Yapılacaktır.
ç) Süresi/teslim tarihi : Sözleşmenin yürürlüğe girdiği tarihten teslime başlar, peyderpey günlük olarak talep fişi karşılığı malı teslim eder. Akaryakıt alımı, sözleşmede yazılı olan mal miktarının tamamının teslim alındığı tarihte yada tamamı alınmamış olsa dahi 31/12/2024 tarihinde sözleşme sona erer ve mal alımı sonlandırılır.
d) İşe başlama tarihi : 01.01.2024

3-İhalenin
a) İhale (son teklif verme) tarih ve saati : 15.12.2023 - 10:00
b) İhale komisyonunun toplantı yeri (etekliflerin açılacağı adres) : Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü 3. Kat 202 Nolu İşletme Müdür Yardımcısı Odası
4.  İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:

4.1. İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeler ve yeterlik kriterleri ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgileri eteklifleri kapsamında beyan etmeleri gerekmektedir.

4.1.1.3. İhale konusu malın satış faaliyetinin yerine getirilebilmesi için ilgili mevzuat gereğince alınması zorunlu izin, ruhsat veya faaliyet belgesi veya belgelerine ilişkin bilgiler:

1)   İstekli bir " Akaryakıt ve Dağıtım Pazarlama Kuruluşu " ise ; Enerji Piyasası Düzenleme  Kurumu tarafından verilmiş  Teklif sahibinin Akaryakıt ve Dağıtım Pazarlama Kuruluşu olduğunu gösteren belge,

2)   İstekli bir "  Akaryakıt ve Dağıtım Pazarlama Kuruluşunun Bayisi " ise ; Teklif sahibinin Bayisi olduğu kuruluşdan verilmiş

 " Akaryakıt ve Dağıtım Pazarlama Kuruluşu nun Bayisi olduğuna dair Bayilik Yazısı ve Bayilik Sözleşmesi,

3)   İstekliye Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan Bayilik yapmak üzere verilmiş  olan İstasyonlu Bayilik Belgesi,4) İsteklinin bağlı bulunduğu ilgili Belediye Başkanlığından alınmış olan İş Yeri Açma ve İzin Belgesi

4.1.2. Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren bilgiler;

4.1.2.1. Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgiler idarece EKAP’tan alınır.

4.1.3. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.

4.1.4. Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat bilgileri.

4.1.5 İhale konusu alımın tamamı veya bir kısmı alt yüklenicilere yaptırılamaz.

4.2.  Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

4.3.  Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler: İdare tarafından mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

5.     Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

6.     İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.

7.     İhale dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, e-imza kullanarak EKAPüzerinden ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.

8.     Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikteihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.

9.     İstekliler tekliflerini, her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunantoplam bedel üzerinden teklif birim fiyat şeklinde verilecektir. İhale sonucunda, üzerine ihale yapılan istekli ile birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.

10.  Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.

11.  İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

12.  Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.

13.  Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (Doksan) takvim günüdür.

14.Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.

15. Diğer hususlar:

Teklif fiyatı ihale komisyonu tarafından aşırı düşük olarak tespit edilen isteklilerden Kanunun 38 inci maddesine göre açıklama istenecektir.

#ilangovtr

Basın No ILN01936110

22 Kas 2023 - 00:00 - Resmi İlanlar --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Marmaris Manşet Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmaris Manşet hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Marmaris Manşet editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Marmaris Manşet değil haberi geçen ajanstır.