İYİ Parti Marmaris Başkan Adayı Acar, “Marmaris’te CHP ve AKP İttifakı var”

İYİ Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Acar, Manşet+1'de Ramazan Terkos'un sorularını yanıtladı. Ali Acar, “Algı yaratmak için farklı dedikodular çıkartılır. Ama biz seçim kampanyası dönemimizde bunları önemsemedik. Bana göre CHP ve AKP burada bir ittifakı var. Sinpaş örneği var. İttifak derken bunu mu kastettiler. Ben burada masumum, benim ittifakla ilgili bağlantım yok. Ben ilkeli siyaset yapan bir insanım. Benim yolumda ittifak gibi bir şey söz konusu değildir.” dedi.

İYİ Parti Marmaris Başkan Adayı Acar, “Marmaris’te CHP ve AKP İttifakı var”
İYİ Parti Marmaris Başkan Adayı Acar, “Marmaris’te CHP ve AKP İttifakı var”
Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Ali Acar Manşet+1'de Ramazan Terkos'un sorularını yanıtladı.

Keyifli bir seçim kampanyası yürüttüklerini belirten Ali Acar, “Yaklaşık 3 aydır kampanyamızı sürdürüyoruz. İnsanlarla sıcak teması kurmak zorundasınız. Ciddi bir mesafe kat ettik. Kazasız belasız, keyifli şekilde geçti. Marmaris enteresan bir yerdir. Her zaman hareketli oldu. Bu sefer daha farklı oldu herhalde bu benden dolayı. Rakipleri de etkiledi. Sanıyorum ben Marmaris’e renk katıyorum”

CHP ve AKP İTTİFAKI VAR

“Algı yaratmak için farklı dedikodular çıkartılır. Ama biz seçim kampanyası dönemimizde bunları önemsemedik. Bana göre CHP ve AKP burada bir ittifakı var. Sinpaş örneği var. İttifak derken bunu mu kastettiler. Ben burada masumum, benim ittifakla ilgili bağlantım yok. Ben ilkeli siyaset yapan bir insanım. Benim yolumda ittifak gibi bir şey söz konusu değildir.”

KİMSE ÇOCUK DEĞİL, KİMSEYİ KANDIRMASINLAR

“2004’te belediye başkanlığım dönemimde 10 yıl boyunca yağmur suyu kanallarıyla ilgili çalışmalarımızı yaptık. İkinci aşamada kum tutma havuzlarının yapılarak balçığın denize gelmesini engellemekti. Maalesef CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi bunu yapamadı. Bunun önüne kum tutuma havuzlarıyla yapılması gerekiyor. AK Partinin Muğla Başkan Adayı ve bölgedeki arkadaşların girişimiyle iki gemi geldi. Bana göre bunlar seçim öncesi siyaseten yapılan göz boyamadan ibaret olan bir şey. O tekneler bir yerde bağlı duruyor. Ne yaptığı belli değil. Önce bir defa yağmur suyunu kesmek için derhal kum tutma havuzlarını yapmanız gerekiyor. Deniz zaman içerisinde kendi kendini temizler diye düşünüyorum. Kimse çocuk değil, kimseyi kandırmasınlar”

İYİ Parti Marmaris Başkan Adayı Acar, “Marmaris’te CHP ve AKP İttifakı var”

ÖZEL’E MİTİNGDE CEVAP VERECEĞİZ

CHP’nin Marmaris mitinginde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in kendisiyle ilgili sözlerine cevap veren Ali Acar, “Bizler 3 aydan bu yana yoğun tempoyla çalıştık. Koskoca CHP’nin Genel Başkanı şahsıma oy verilmemesiyle ilgili konuşması, Marmaris’e gelip de konuşması bana göre yönetim kadrolarının CHP’yi ne hale getirdiklerini göstergesidir. Çaresizliktir, ayıptır. Sevgili Marmaris yaşayanlarını mitinge davet ediyoruz. Neler yapacağımızı paylaşacağız. Şahsımıza karşı konuşan CHP yönetim kadrolarına güzel bir şekilde mitingimizde cevap vereceğiz” diye konuştu.

MİTİNG YAPMAK CESARET İŞİDİR

“Tebrik ederim Serkan Beyi, kız çocuğumuza burs vermek erdemli bir davranıştır. Ama ben miting harcamasını burs vermek komik geliyor. Seçim kampanyası sadece bundan ibaret değil. Kampanya harcamasının tamamını verseydi de 100 değil, daha fazla olsaydı. Yardımlar gizli olur, benim haddime düşmez ama böyle şov yaparcasına bunu yapmayı doğru bulmuyorum. Siyası prim malzemesi yapılması hoş değil. İnsanlar siyasetten bıktı. Ben de tekrar girdim diye ben de üzülüyorum. Halkta siyasetçiye karşı güvensizlik oluştuğunu biliyoruz. CHP’nin Marmaris mitingi sönük geçti. Miting yapmak cesaret işidir. Biz miting yapıyoruz.”

“Şu önemli; 15 yıllık bir deneyimimiz var. Ekibimizle birlikte görevimizi teslim aldığımızda ertesi gün aynı şekilde görevimize devam edeceğiz. Biz hazırız, Ali Acar hazır. Biz sanki görevimize devam ediyormuşuz gibi olacak. Bizim en büyük avantajımız bu”

“Belli bölgelerde Acil Müdahale İstasyonlarının açılması lazım. Herhangi bir afet anında kimin nerede olacağını bilemeyiz. Bunu derhal yapmamız lazım. Bununla birlikte halkımız da bu konuda bilgilendirilmesi lazım. Bir bina envanteri çıkartılması lazım. Kentsel dönüşüm projelerinin bir an önce hayata geçirilmesi lazım. Projelerimizi anlattık. Bir fırsat eşitliği yaratacağız Marmaris’te.  Belediye olarak dar gelirli insanlarımıza kreş projesi yapabiliriz. Gençlerimize sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetleriyle ilgili projelerimiz var. Yeni bir kültür merkezi lazım.  Acilen bir taziye evine ihtiyacımız var. Engelliler için rehabilitasyon merkezi projemiz var.

İYİ Parti Marmaris Başkan Adayı Acar, “Marmaris’te CHP ve AKP İttifakı var”

ÇEVREMİZİ VE ÇEHREMİZİ KORUMAK BOYNUMUZUN BORCU

Acar sözlerini şöyle sürdürdü: “Çevremizi ve çehremizi korumak boynumuzun borcu. Bu memlekete göz diken doyumsuz rant sahiplerinin önünü keseceğiz. Yatırıma karşı değiliz, uygun yerlerde yapılabilir. Sinpaş’ta olduğu gibi böyle bir katliama izin vermeyeceğiz. Şimdiye kadar bütün her yerin tonozlama sisteminin yapılması gerekirdi. Aradan 9 sene geçti, yat limanında çalışma yaptılar yüzüne gözüne bulaştırdılar. Bu işi beceremediler. Dolayısıyla bunlara becerebilecek insanlara bırakacaklar”

KENDİ KEYİFLERİNDEN DOLAYI İNSANLARI MAĞDUR ETTİLER

“Marmaris belediyesinin anlamsız borç yükü içinde olduğunu biliyorsunuz. Bu keyfi yönetimin bir sonucudur. Kasıtlı Bir defa burada belediye bünyesinde Marmaris Halk A.Ş. diye şirket var. İçmeler’de 2 katlı bir ticarethane yapıldı ve yıllık 250 bin TL’ye verildi, eski belediye hizmet binasının yeri yıllık 1 milyon TL’ye kiraya verildi. Bunun yanında icra dedikoduları var. Bunlar bir kamu zararı yarattı. Ciddi anlamda bir keyfiyet olduğunu düşünüyorum. Gelirler olmasından gerekenden az, giderlerin olması gerekenden fazla olursa böyle sonuç çıkar. İşin acı tarafı personelin maaşını yarısını ödemek çok kötüdür. Ne yapıp edip bunu ödemesi gerekirdi. Bu kardeşlerimiz emeğinin karşılığını alamayan insanların ekmeğiyle oynanmaz. Kendi keyfinizden dolayı insanların maaşlarını ödeyemediler. Türkiye’ye rezil, kepaze ettiler bu memleketi”

“Yarın ki mitingimize herkesi davet ediyoruz. Keyifli bir miting olacak. Özel bir program hazırlıyoruz. Bazı özel meseleleri siyaseten şahsımıza söylenen laflara cevap vereceğiz. Eğlenceli olacak”

“Bir AVM’nin yıkılarak 19 Mayıs Meydanı yapılarak Marmarislinin menfaatine kullanmamız, Burunucu Macera Parkımız gibi birçok prestij projelerimiz oldu. Bunlar turizmcilerimize katkı sağladı. Turizmcilerimiz de kendilerini yeniledi. Marmaris’in kimliği değişti”

“Sandığa gitmeyeceğiz diyenler vardı. İyi ki siz aday oldunuz da gideceğiz ciddi bir kesim var. Sanıyorum en yüksek oranda seçime katılım olacak Marmaris’te. Ne olursa olsun vatandaşlarımız sandığa gitsinler”

SİYASET DEĞİL HİZMET ADAMIYIM

“Ben hiçbir zaman siyaset adamı olmadım. Sosyal demokrat bir kimliğim var. Bize görev verildi. 1999 yılında parti üyesi değilken beni yazdılar. Ben çeşitli görevlerde bulundum. Sonuçta kendi düşüncem gereği CHP’nin barajı aşamadığı dönemde meclis üyeliğini teklifini kabul ettim. 2004 yılında da aday olduk ve yüzde 57 ile iktidar olduk. Bizim yönetimimizde CHP’yi biz büyüttük burada. CHP’lilere seslenmek istiyorum: CHP’yi biz birlikte büyüttük. 2019’da CHP kadroları, ‘Ali bey teşekkür ederiz, 3 dönem yaptın, senin yerine başkasını düşünüyoruz, teşekkür ederiz’ deselerdi. Biz kendi kabuğumuza çekilirdik. MYK’da benim ismim çıkıyor, sonra bir anda benim ismimi silip Mehmet Oktay yazıyorsunuz, ahlaki mi bu? Ben siyasi değil hizmet adamıyım. Siyasi kimliğim ikinci plandadır. İYİ Parti’nin bana teklifi oldu. Ben de Marmaris’in kötü gidişine karşı kendimi sorumlu hissettim ve kabul ettim. İYİ Parti’de pırıl pırıl insanlar var. Ben Marmaris’i düşünüyorum”

Kaçak yapılaşmayla ilgili sorulara cevap veren Acar, “Esas ağırlığımızı köylere vereceğiz. Bozburun’daki hizmet binamızı genişleteceğiz. Yollar bozuk, her yer bakım istiyor. Derhal bütün ağırlığımızı köylere vereceğiz”

“Marmarislilere huzurlu gelecek diliyorum. Bir semimiz var. Demokratik yarıştır. Bu keyifli bir kampanya geçirdik. Vatandaşlarımız özgür iradelerini sandıkta gösterecek. Yarın mitingimiz var. Bu miting hakikaten değişik bir miting olacak. Keyifli bir miting yapacağız. Bilgilerimiz var. Bunları paylaşacağız. Şimdiden Marmarislilere teşekkür ediyorum. Herkese hizmetin eşit şekilde verilmesini taahhüdünü sizlere veriyoruz”

# MUĞLA İLE İLİŞKİLİ:
# MARMARİS İLE İLİŞKİLİ:

29 Mar 2024 - 21:12 Muğla/ Marmaris- Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Marmaris Manşet Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmaris Manşet hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Marmaris Manşet editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Marmaris Manşet değil haberi geçen ajanstır.