“VATAN SEVGiSi”

Ülke genelinde eş zamanlı başlatılan "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı kapsamında Marmaris ve Datça bölgesinde 5 ayrı noktada fidan dikimi gerçekleştirildi. Marmaris ve Datça omak üzere toplam 22 bini aşkın fidan dikildi.

Ülke genelinde eş zamanlı başlatılan “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” programı kapsamında Marmaris ve Datça bölgesinde 5 ayrı noktada fidan dikimi gerçekleştirildi. Marmaris ve Datça omak üzere toplam 22 bini aşkın fidan dikildi.

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Ülkemizin dünyanın en güzel yeri olduğunu vurgulayarak, bugün Türkiye geneli yapılan fidan dikim etkinliğinin ülkemizin yeşillendirilmesinin yanı sıra bunun vatan sevgisi olduğunu dikkat çekti.

Türkiye’de eş zamanlı başlatılan etkinlik, Marmaris ve Datça bölgelerinde; Karaca Mahallesi, Osmaniye Köyü, Taşhan Mevkii, Palamutbükü ve Kızlan bölgeleri olmak üzere toplamda 5 noktada eş zamanlı dikim yapıldı.

Karaca Mahallesi’nde düzenlenen fidan dikim etkinliğine Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy başta olmak üzere, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, diğer kamu kuruluşlarının temsilcileri ve personellerinin aynı sıra de yüzlerce öğrenci, veli, öğretmen, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.

Burada açıklamalarda bulunan Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Ülke genelinde eş zamanlı olarak eş zamanlı olarak 11 milyon fidanın toprakla buluşacağını ifade etti. Aksoy, “ Marmaris’te bugün 12 bine aşkın fidanı dikmiş olacağız. Bugün burada yaklaşık binin üzerinde katılımla 8 bin 500 fidanı Karaca mahallesinde dikmiş olacağız. Hayırlı olsun diyorum.

“AMACIMIZ CENNET VATANIN DAHA YAŞANILIR OLMASI”

Bizim memleketimiz hakikaten dünyanın en güzel yeri. Cennet vatanımız. Bu cennet vatanın daha yaşanılır olması için, daha güzel daha müreffeh olması için bu ilkedeki bütün vatandaşlarımızın birincil görevi. Aslında burada yaptığımız bu etkinlik ülkemizin yeşillendirilmesinin yanında aslında vatan sevgimizin, vatanımıza olan bağlılığımızın göstergesidir ”dedi.

5 NOKTADA 22 BİNİN ÜZERİNDE FİDAN DİKİLDİ

İşletme müdürlüğü bünyesinde 22 bine aşkın fidan dikimi gerçekleştirildiğini belirten Marmaris Orman İşletme Müdürü Şükrü Akın Ünler, “ Bu fidanların yaklaşık 10 bin tanesi Datça ilçemizde ve geri kalan kısmının ise Marmaris’te değişik noktalarda dikilecek. Bugün Karaca Mahallesi Bayır Sokağında düzenlenen program kapsamında 8 bin 455 fidan toprakla buluştu. Ancak diğer iki dikim alanımızı da eklediğimizde 12 bini aşkın fidan dikmiş olacağız. Çeşit konusunda yöreye uygun değişik çeşitlerde fidanlar tercih ettik. Bunda yöre halkının taleplerini de dikkate alarak, gelir getirici ve bal ormancılığında kullanılan türleri ağırlıklı olarak kullandık. Marmaris’te Karaca Mahallesi, Osmaniye Köyü, Taşhan Mevkii, Palamutbükü ve Kızlan bölgeleri olmak üzere toplamda 5 noktada Marmaris bölgemizde dikimi gerçekleştirdik” dedi.

12 Kas 2019 - 09:06 - Dünya --- Okunma