Marmaris’e acil hava desteği!

Marmaris’te 4 gündür devam eden yangınlara karadan ve havadan müdahale ediliyor. Yangın söndürme çalışmaları Orhaniye, Asparan ve Turunç mahallerinde yoğunlaştı. Datça yolu seyir tepesi civarında yangın yola sıçradı. Yol trafiğe kapatıldı. Marmaris’te 4’üncü gününde de yangın henüz kontrol altına alınamadı.

Büyütmek için resme tıklayın

Marmaris’te 4 gündür devam eden yangınlara karadan ve havadan müdahale ediliyor. Yangın söndürme çalışmaları Orhaniye, Asparan ve Turunç mahallerinde yoğunlaştı. Datça yolu seyir tepesi civarında yangın yola sıçradı. Yol trafiğe kapatıldı.

Marmaris’te 4’üncü gününde de yangın henüz kontrol altına alınamadı. Bir çok alanın yandığı bölgede, söndürme çalışmaları Turunç, Gölmar Otel Üstü, Orhaniye, Hisarönü ve Armutalan üstü Datça yolunda yoğunlaştı. Çok geniş bir alana yayılan yangının önünü kesmek için ekiplerin yanı sıra Marmarisli gönüllüler de müdahale çalışmalarına destek veriyor.

TURUNÇ VE DATÇA KARAYOLU TRAFİĞE KAPANDI

Yangının yola sıçraması ile birlikte Datça ve Turunç karayolları trafiğe kapatıldı. Turunç’ta vatandaşların tahliyesi için Milli Savunma Bakanlığı, vatandaşların yangın bölgesinden tahliyesi için 2 çıkarma gemisini bölgeye sevk ettiğini duyurdu.

Yetkililer karayolunun gereksiz yere meşgul edilmemesini belirterek, işi olmayanın yollarda bulunmamasını talep etti. Yangın mahallindeki vatandaşlar ise yeterli sayıda helikopter ve uçağın olmadığını isyan ederek yetkililerden hava desteği istedi.

Cihan ALTUT/Manşet

01 Ağu 2021 - 18:59 - Çevre --- Okunma