SAVCILARI VE HAKİMLERİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ

CHP Marmaris İlçe Başkanı Av. Zekican Balcı, Alaattin Çakıcı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehditlerine yönelik basın açıklaması yaptı. Balcı açıklamasında, “Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu'na karşı yapılan bu hakaret ve tehditler tüm partililerimize ve Türk Milleti'ne yapılmıştır. . Üzülerek görüyoruz ki bu vahim olay karşısında konuşması ve tepki göstermesi gereken kişiler ve yetkililer halen susmaktadırlar.

CHP Marmaris İlçe Başkanı Av. Zekican Balcı, Alaattin Çakıcı’nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehditlerine yönelik basın açıklaması yaptı.

Balcı açıklamasında, “Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’na karşı yapılan bu hakaret ve tehditler tüm partililerimize ve Türk Milleti’ne yapılmıştır. . Üzülerek görüyoruz ki bu vahim olay karşısında konuşması ve tepki göstermesi gereken kişiler ve yetkililer halen susmaktadırlar.

Asıl meselelerine odaklanıp çözüm üretmesi gereken siyasi iktidarın yüce milletimizi bu şekilde ayrıştırıp, karanlık insanlara yüz vermesi asla kabul edilemez” dedi.

CHP İlçe Başkanı Balcı, “Türkiye Barolar Birliği’nin de stratejik ortağı olduğu The WORLD JUSTICE PROJECT (Dünya Adalet Projesi) her yıl “Hukukun Üstünlüğü Endeksi” yayınlıyor. 2020 yılında yayınlanan endekse göre Türkiye 128 ülke arasında 107’inci sırada yer aldı. İşte bu sebepledir ki, toplum nezdinde hiçbir karşılığı olmayan insanlar korkusuzca ve umarsızca ana muhalefet partisi liderini tehdit etme cesaretini göstermektedirler. Buradan gerçek hukukçu Cumhuriyet savcılarına ve hakimlere sesleniyoruz; “İvedi şekilde hukuku işletin ki bu gibi insanlar bir daha bu cüreti gösteremesinler.”” Şeklinde konuştu.

CHP Marmaris İlçe Başkanlığı binasında düzenlenen basın açıklamasına CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, Marmaris Belediye Başkan Yardımcıları İhsan Öztürk ve Burak Demirtaş’ın yanı sıra sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de katıldı.

“EN AĞIR ŞEKİLDE KINIYORUM”

CHP Marmaris İlçe Başkanı Av. Zekican Balcı’nın açıklamasından satırbaşları şöyle;

“Geçtiğimiz günlerde, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak suçundan hüküm giymiş bir kişi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ağza alınmayacak kelimelerle hakaret etmiş ve tehditler savurmuştur. Bu şahsı, ilçe yönetim kurulum ve ilçe örgütüm adına en ağır şekilde kınıyorum.

“YETKİLİLER HALEN SUSMAKTADIR”

Kuvayı milliye ruhuyla savaş meydanlarında kurulan. Cumhuriyetimizin ve devrimlerin yaratıcısı Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na karşı yapılan bu hakaret ve tehditler tüm partililerimize ve Türk Milletti’ne yapılmıştır. Üzülerek görüyoruz ki bu vahim olay karşısında konuşması ve tepki göstermesi gereken kişiler ve yetkililer halen susmaktadırlar.

“ADALETİN OLMADIĞI YERDE İNSAN HAKLARINDAN VE EŞİTLİKTEN SÖZ EDİLEMEZ”

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi “Adalet mülkün temelidir.” Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlamaya yaklaştığımız bugünlerde, ülkeyi tek adam zihniyeti ile yönetenlerin hukuka ve adalet sistemine vermiş olduktan tahribat sebebiyle milletimiz çok ağır bedeller ödemektedir. Maalesef, hukukun üstünlüğünün olmadığı, ısmarlama İnfaz yasalarının yürürlüğe girdiği, toplum içinde yer almaması gereken kişilerin af yasaları ile salıverildiği bir ülke haline geldik. Adaletin olmadığı yerde devlet kurumları verimli çalışamaz, ekonomik ve sosyal refah sağlanamaz, eğitim sisteminden verim alınamaz, insan haklarından ve eşitlikten söz edilemez. Bu aksaklıkları dile getiren genel başkanımıza siyaset kurumundan değil de mafya liderlerinden cevap gelmesi de ülkemizin gelmiş olduğu noktanın bir tezahürüdür. Bu hakaret ve tehditler bizleri korkutmaz tam aksine ülkemizi kuruluş felsefesine ve ikinci yüzyıla taşıma yolunda daha fazla motive eder.

“KARANLIK İNSANLARA YÜZ VERİLMESİ ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Yaklaşık 20 yıldır memleketimizi tek başına yöneten Sayın Erdoğan, bugün içine düştüğümüz açmazın bizzat sorumlusu olmasına rağmen anlaşılması güç bir şekilde ekonomi ve hukuk alanında reforma ihtiyaç olduğunu beyan etti. İnsanın aklı gerçekten almıyor, bu ülkeyi 18 yıldır siz yönetmiyor musunuz ki bu en önemli iki alanda reforma İhtiyaç olduğunu söylüyorsunuz. Yüzlerce yıllık devlet kültürüne sahip kadim Türk milleti bu anlayışta yönetilmeyi asla hak etmiyor. 2019 yerel seçimlerini kaybedeceklerini anladıkları vakit binlerce insanımızın katili teröristlerin mektuplarına devlet televizyonlarında yer verenler ve eli kanlı katilleri Habur’da kurulan seyyar mahkemelerde aklayanlar bizlere milliyetçilik dersi veremezler. 21. Yüzyılın 20 yılını geride bıraktığımız ve cumhuriyetimizin 100. Yılına kavuşmak üzere olduğumuz bu günlerde, milletimizi refaha ve muasır medeniyetler seviyesine taşımakla meşgul olması, vatandaşlarımızın asıl meselelerine odaklanıp çözüm üretmesi gereken siyasi iktidarın yüce milletimizi bu şekilde ayrıştırıp, karanlık insanlara yüz vermesi asla kabul edilemez.

“ADALETTE 128 ÜLKE İÇİNDE 107. SIRADAYIZ”

Türkiye Barolar Birliği’nin de stratejik ortağı olduğu The WORLD JUSTICE PROJECT-Türkçe adıyla Dünya Adalet Projesi her yıl “Hukukun Üstünlüğü Endeksi” yayınlıyor. 2020 yılında yayınlanan endekse göre Türkiye 128 ülke arasında 107’inci sırada yer aldı. İşte bu sebepledir ki, toplum nezdinde hiçbir karşılığı olmayan insanlar korkusuzca ve umarsızca ana muhalefet partisi liderini tehdit etme cesaretini göstermektedirler.

Kuvayı Milliye ruhuyla bezenmiş Türk Milletinin, bu zor günlerin de tek yürek olarak atlatıp tekrar refah, huzur ve adalet dolu günlere kavuşacağına yürekten İnanıyoruz. “Su akar, yatağını bulur.”

Buradan gerçek hukukçu Cumhuriyet savcılarına ve hakimlere sesleniyoruz; “İvedi şekilde hukuku işletin ki bu gibi insanlar bir daha bu cüreti gösteremesinler.”

“Hak. hukuk, adalet” diyerek tüm dünyanın gündemine oturan ve bu gibi adice saldırılara daha önce de maruz kalan fakat yürüdüğü yoldan ayrılmayan Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha tekrarlıyor ve kendisinin de sıkça kullandığı bir sözle konuşmama son veriyorum; “Sen dik dur, eğri belasını bulur” dedi.

19 Kas 2020 - 16:06 - Gündem --- Okunmagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Marmaris Manşet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Marmaris Manşet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Marmaris Manşet Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Marmaris Manşet Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Marmaris’in ihtiyacı olan öncelikli okul hangisidir?