İstanbul’u terkedip Akyaka’ya yerleştiler

İstanbul'un keşmekeşinden, gürültüsünden, arapsaçına dönen trafiğinden kaçıp sakin bir sahil kasabası olan Akyaka'ya yerleşen Zafer Çetin ve Müge Baysal çifti harabe bir evi kiralayıp butik otel olarak işletmeye başladı. Yaşamlarının neredeyse tamamını İstanbul'da geçiren çift spor, sağlık ve medya sektöründe uzun yıllar çalıştıktan sonra Akyaka'ya taşınma kararı aldıklarını belirttiler.

İstanbul’un keşmekeşinden, gürültüsünden, arapsaçına dönen trafiğinden kaçıp sakin bir sahil kasabası olan Akyaka’ya yerleşen Zafer Çetin ve Müge Baysal çifti harabe bir evi kiralayıp butik otel olarak işletmeye başladı. Yaşamlarının neredeyse tamamını İstanbul’da geçiren çift spor, sağlık ve medya sektöründe uzun yıllar çalıştıktan sonra Akyaka’ya taşınma kararı aldıklarını belirttiler.

Akyaka’da Mughetto Butik otelini açan çift İstanbul’dan daha huzurlu, mutlu ve yaşamlarının daha kaliteli olduğunu söylediler.

Spor sektöründe uzun yıllar çalışan Zafer Çetin şunları söyledi, “Küçük bir sahil kasabasına yerleşmeyi kim istemez ki. Çalar saat yerine kuş cıvıltılarıyla uyanmayı, kıyıya vuran dalgaların sesleriyle stresten uzaklaşmayı, İşte kimileri var ki pek çoğumuzun hayalini kurduğu bu hayatı yaşamak için cesaret gösterip İstanbul’dan kaçıyor” dedi.

Her şeye sıfırdan başladılar

Zafer Çetin ve Müge Baysal çifti ani bir kararla uzun süredir oturduğu İstanbul’daki her şeyini sattıklarını belirterek, “Her şeye sıfırdan başlıyoruz” diyerek Ege’ye taşınma kararı aldık. Hayalini kurduğumuz hayatı yaşıyoruz. Herşeyi geride bırakıp hayata sıfırdan başladık. Akyaka’da çok mutlu huzurluyuz. Küçük bir butik otel açarak eşimizle dostumuzla ve müşterilerimizle güzel anlar yaşıyoruz. İstanbul’dan taşındıktan sonra yaşadığımızı hissettik” dediler.

10 Tem 2020 - 11:12 - Gündem --- Okunma