Dalaman’da ‘tarım müzesi’ açılacak

Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın talimatı ile Dalaman İlçesinde “Tarım Müzesi” kurulması amacıyla Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan başkanlığında Dalaman Tarım İşletmelerinde bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Dalaman Belediye Başkanı Muhammet KARAKUŞ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr.

Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın talimatı ile Dalaman İlçesinde “Tarım Müzesi” kurulması amacıyla Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan başkanlığında Dalaman Tarım İşletmelerinde bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Dalaman Belediye Başkanı Muhammet KARAKUŞ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl , Dalaman Açık Cezaevi İnfaz Kurumu Müdürü Ufuk Aslan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ergün Akdeniz, Dalaman Tarım İşletmesi Müdürü Adem Kalaycı, Dalaman Ziraat Odası Başkanı Tevfik Tayfun Tuncay katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Dalamana yapılacak olan Tarım Müzesi için devletin müze için bütün hizmetleri sunacağını, ilçeye kültür ve turizm destinasyonu için çok büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl ise Dalaman için de çok iyi bir proje olacağını , ilçeye gelen misafirler için farklı bir destinasyon olabileceğini güzel vakit geçirip kültürel zenginliklerinin tanıtılmasına katkıda bulunacağını söyledi.

İlçenin zengin tarım potansiyelini gösteren her türlü bilgi-belge ve objenin sergileneceği bir Tarım Müzesinin kurulmasının gerekli olduğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, “Özel Müzeleri ve Denetimleri Hakkında Yönetmelik” maddeleri uyarınca yerine getirilmesi gereken hususlar, uygun bir müze alanı bulunması ve sergilenecek objelerin temini konusunda muhtarlıklara ve vatandaşlara duyuruların yapılması kararlaştırıldı.

28 Haz 2021 - 12:46 - Kültür & Sanat --- Okunma