Köyceğiz yangını Denizli sınırına ulaştı

Muğla’da Köyceğiz hariç bütün yangınlar kontrol altına alındı. Sandıraz Dağı eteklerinde bin 400 – bin 500 rakımlı noktada Çövenli Yaylası ile Çiçek Baba zirvesi arasında kalan hatta orman yangını devam ediyor.  Muğla’nın diğer noktalarında çıkan yangınlara soğutma çalışmaları devam ediyor.

Cihan Altut
Cihan Altut Tüm Haberleri
Video için play'e tıklayın

29 Temmuzda Köyceğiz’de başlayan orman yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. Derin kanyonlar vadiler ve Sarp yamaçların bulunduğu Köyceğiz yangınına 14’üncü gününde 12 helikopterle müdahale ediliyor. Sandıraz Dağı eteklerinde bin 400 – bin 500 rakımlı noktada Çövenli Yaylası ile Çiçek Baba zirvesi arasında kalan hatta yangın Denizli’nin Beyağaç ilçesi sınırına yaklaşık 5 kilometre kadar yaklaştı. Muğla’da bugün 30 helikopter ve 2 uçak görev yapacak.

Köyceğiz yangının daha fazla fazla yayılmaması için ekipler mücadelesini sürdürüyor. Yangına, Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yanı sıra vatandaşlar, Köyceğiz Belediyesi, Beyağaç Belediyesi, Kale Belediyesi ve Büyükşehir belediyesi personeli de destek veriyor.

Yangının Denizli sınırına yaklaştığını ifade eden Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, yangının bugün kontrol altına alınacağını düşünüyoruz dedi.

11 Ağu 2021 - 11:36 - Çevre --- Okunma

Muhabir  Cihan Altut