“Bugün her zamankinden daha güçlü kenetlenme günüdür”

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Cumhuriyetin kuruluşunun yıl dönümünü yaşadığımız bu tarihi gün, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür dedi.

Cihan Altut
Cihan Altut Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Kaymakam Aksoy’un mesajı şöyle;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetimizin ilanının 98. Yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz.
Milletimizin bağımsızlık konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde kazanılan Kurtuluş Savaşımız, millet, vatan ve istiklâl sevgisini milli irade kavramına dönüştüren, onurlu bir mücadeledir.
Cumhuriyet, geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan, gurur verici atılımların ve başarıların sağlanması ve her türlü zorlu engelin aşılması mücadelesinde, bizlere güç veren bir değerdir. Cumhuriyetin kuruluşunun yıl dönümünü yaşadığımız bu tarihi gün, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.
Millet olarak, atalarımızdan aldığımız tarihi mirasın sorumluluğunu hisseden, bu günü kavrayan ve geleceğe ışık tutan ilme, irfana sahip gençler yetiştirmek mecburiyetindeyiz.
Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal  ATATÜRK' ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma vizyonuna, her zaman emin adımlarla ilerleyip, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmaya dün olduğu gibi bugünde devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü, istiklal kahramanlarımızı, şehit ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 98. yıldönümünü kutluyorum”.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı Şöyle:

-28 Ekim 2021 Perşembe günü saat 18:30 da Marmaris Gençlik Meydanında “Cumhuriyet” konulu Su ve Işık Gösterisi

-29 Ekim 2021 Saat 10.00’da Atatürk Meydanı’nda tören geçidi

- 29 Ekim 2021 Cuma günü saat 19:30 da Atatürk Meydanında Garnizon Komutanlığı Bando Takımı tarafından Cumhuriyet Konseri

-29 Ekim 2021 günü saat 20:00 da Ketenci Oteli önünden başlayan Marmaris Belediye Başkanlığınca düzenlenen Fener Alayı

- 29 Ekim 2021 günü saat 21:00 da Atatürk Meydanında Konser

28 Eki 2021 - 14:38 - Gündem --- Okunma

Muhabir  Cihan Altut