Zirveye Yoğun Katılım

Ticaret ve Ekonomi Kulübü (TEKDER) tarafından düzenlenen 'Yeni Dünya Düzeni Zirvesi' Ankara'da yapıldı

Zirveye Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, KKTC Cumhurbaşkanı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Ayşe Türkmenoğlu, Eski Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Masum Türker, Ticaret ve Ekonomi Kulübü Genel Başkanı Mehmet Ulutaş TEKDER Muğla İl Başkanı Hamdi Artuk, ekonomist ve akademisyenler katıldı.
İki gün süren zirve, saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Ticaret ve Ekonomi Kulübü tanıtım filminin gösterimiyle başladı. Konuşmaların yapıldığı açılışta, Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan tanıtım videosu da gösterildi.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar zirvede yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti sevgisinin her zaman gönüllerinde olduğunu, her zaman birlikte olduklarını ve Kıbrıs Türk Halkının da geleceğe güven içinde yürüdüğünü söyledi.
Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun da zirvenin açılışında yaptığı konuşmada, dünyanın küresel köy haline geldiğini, ekonomik ilişkilerin geliştiğini, iç içe girdiğini, dünyanın her yerindeki gelişmelerin her an ülke ekonomilerini etkisi altına aldığını anlattı.
Zirveyi değerlendiren TEKDER Muğla İl Başkanı Hamdi Artuk ise, “Zirvede ülkemizdeki ve dünyadaki ekonomik gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Oldukça verimli bir etkinlik oldu. TEKDER olarak bu tür çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.”

27 Ara 2021 - 14:47 - Gündem --- Okunma