Marmaris Ortaokulu Velilerinin Deprem Kaygısı

Toplamda bin öğrencinin eğitim gördüğü Marmaris Ortaokulu’nun depreme dayanıklı olmadığını ve okulun neredeyse ilk depremde yıkılacağını söyleyen öğrenci velileri, endişelerini dile getirmek üzere Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Sibel Kısa’ya ve Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy’a iletti.

Cihan Altut
Cihan Altut Tüm Haberleri
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, velilerin haklı endişesi karşısında gerekli talimatları vererek okul ile ilgili yeni deprem raporunun çıkartılmasını isteyerek, velilere endişe etmemelerini ve konunun takipçisi olacağını belirtti.

 Deprem konusundaki endişelerini Kaymakam Aksoy’a dile getiren veliler, “ Okulun duvarları çatlak ve neredeyse yıkılmak üzere. Merdivenlerin üzerinden geçerken merdivenler sallanıyor. Bu okulun bir an önce boşaltılmasını istiyoruz. Çocuklarımızın can güvenliği yok. En ufak bir depremde okul yıkılacak” dediler.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden okulun iki yıl önce deprem raporunun sağlam çıktığını öğrendiklerini ifade eden veliler, “İki yıl önce sağlam çıktı diye okulun yıkılmayacağı anlamına gelmez. Okul neredeyse çökmek üzere. Biz çocuklarımızı okula göndermeyeceğiz. Bu okulun acilen boşaltılması gerekiyor. Olası bir deprem anında yaşanabilecek tehlikelere karşı, çocuklarımızın bu okulda eğitim görmesini istemiyoruz.  Okulun bir çok yerinde çatlaklar var. Merdivenler çökmek üzere” dedi.

“Kaymakamımıza Çok Teşekkür Ediyorum”

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy’un duyarlı yaklaştığını söyleyen Marmaris Ortaokulu 7/A sınıf annelerinden Tuba Çakmak, “ Kaymakamımız olayın takipçisi olacağını söyledi. Yanımızda ilgili kurumları arayarak okulla ilgili en kısa Cuma gününe kadar deprem raporlarının elinde olmasını isteyerek ona karar vereceklerini belirti. Rapora göre eğer okulumuz güçlendirilmesi yada yıkılması gerekiyorsa hemen harekete geçileceğini çocukların bu arada eğitimini online olarak devam edebileceğini belirtti. Bizimle ilgilenen ve gerekli talimatları vererek çocuklarımızın güvenliği için elinden gelen her şeyi yapan Kaymakamımız Ertuğ Şevket Aksoy’a sınıf annesi olarak şahsım ve veliler adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

06 Oca 2022 - 10:13 - Gündem --- Okunma

Muhabir  Cihan Altut