MARMARİS MANŞET

HASTANE İHALESİ BUGÜN YAPILIYOR

HASTANE İHALESİ BUGÜN YAPILIYOR

AK Parti Muğla İl Başkanı Mete, Marmaris’e yeni yapılacak olan devlet hastanesiyle ilgili açıklama yaptı. Mete, “11 Kasım’da Ankara’da Sağlık Bakanlığı’nda Marmaris Devlet Hastanesi’nin ihalesi yapılacak. İhale kapsamı içerisinde 125 yataklı zemin bodrum ve 5 yatak katından oluşan tam teşekküllü bir hastane Marmaris’e kazandırılacak inşallah. Marmaris’e halkına hayırlı olsun” dedi.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Marmaris’te yapılacak olan Devlet Hastanesi’ni yerinde inceledi. Ziyaretleri kapsamında İl Başkanı Mete’ye, AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Mete, “Bugün yine Gençlik Spor alanı ile ilgili yaptığımız çalışmalardan sonra, şimdi bu gördüğünüz alanda 11 Kasım’da Ankara’da Sağlık Bakanlığı’nda Marmaris Devlet Hastanesi’nin ihalesi yapılacak. İhale kapsamı içerisinde 125 yataklı zemin bodrum ve 5 yatak katından oluşan tam teşekküllü bir hastane Marmaris’e kazandırılacak inşallah.Sayın Cumhurbaşkanımızın Marmaris’te konaklaması sebebiyle Marmaris’e geldiği dönemde İlçe Başkanımız ile beraber kendisini ziyaret ettiğimizde ve Marmaris ile alakalı talebimizi ilettiğimizde sağ olsun bizi Sağlık Bakanımıza ve bakan yardımcımız Şuayip Bey’e yönlendirdi. Özellikle tabi bakanımızın da oluruyla bakan yardımcılarımızla yaptığımız çalışma sonucunda 11 Kasım 2019 yılı içerisinde ihalesinin yapılmasına karar verildi. İhaleden hemen 10 gün kadar sonra ihaleyi kimin aldığı ortaya çıkacak ve yine Kasım ayı içerisinde bu firma buraya gelip yer teslimi ile alakalı çalışmalar başlayacak” diye konuştu.

“Son işlevli ve güzel bir hastane olacak”

Yeni yapılacak olan hastanenin tahmin edilenden daha kısa bir sürede bitirileceğini belirten Mete,
“Yaklaşık olarak 700 gün denilse bile eminim ki birçok projede olduğu gibi çünkü maddi kaynak aktarımında da sorun olmayacağı için daha erken bir zamanda burayı tamamlayarak, Marmaris halkının hizmetine sunmuş olacağız inşallah. Tabi ki 125 yatak kapasitesi denildiğinde sanki küçük değil mi diye düşünenler olabilir, bu tek kişilik odalardan oluşan 125 yatak nitelikli yataklar ile beraber 175’e kadar çıkabilecek, son derece güzel ve işlevli hastanemize kavuşmuş olacağız. mevcut hastaneyi de terk etmiyoruz. Orası da yine Sağlık Bakanlığı’na tahsis edilen alan olarak kalacak. İleriki dönemlerde de orası belki İhtisas Hastanesi veya Yine sağlık ile alakalı bir şekilde değerlendirilebilir. Orasını da yine düşünüyoruz, bakanlık orası ile ilgili bir çalışma yapacak inşallah. Marmaris halkına Marmaris’e tatile gelenlere hayırlı olsun diyorum. Tabi bölgemizin de özel hastanelerde var. Onlar da SSK ile anlaşma daha önceden sadece bir tanesi varken Şimdi iki hastanemizde SSK alanlarıyla ilgili yani devlet ile yaptıkları anlaşma gereği SSK’lı hastalara da bakabiliyorlar. Dolayısıyla şimdi hem Devlet Hastanesi yenilenmiş, 2 tane de Özel Hastanesi ile beraber sağlık turizmine de cevap verebilecek bir seviyeye gelmiş olacak. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!