MARMARİS MANŞET

HEDEFİMİZ PARTİMİZİ BÜYÜTMEK VE BİRLEŞTİRMEK

HEDEFİMİZ PARTİMİZİ BÜYÜTMEK VE BİRLEŞTİRMEK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris İlçe Başkanlığı Marmaris ve mahallelerde delege seçimlerini tamamladı.  Beyaz, mavi ve kırmızı olmak üzere üç listenin yarıştığı delege seçimlerinde beyaz liste bütün bölgelerde en fazla delegeye ulaşan liste oldu. CHP Marmaris İlçe Başkanlığı’nda ilk defa uygulanan bir sistem ile beyaz liste adayını delege seçimlerinden sonra açıkladı. Önceki gün parti binasında beyaz listeden Av. Zekican Balcı adaylığını açıkladı. Düzenlenen toplantıya CHP Marmaris İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen, CHP geçmiş dönem başkanlarından Ramazan Kılıç, CHP ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

“HEP BİRLİKTE YOLA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP Marmaris İlçe Başkanı Fatma Gebeş Çimen, “Marmaris’te yeni bir yapılanmaya gidiyoruz. Bu bir ekip çalışmasıdır. Çok fazla dedikodu yapılmış olsa da partimiz kendi içindeki sorunlarını yine kendi içinde çözer. Şimdiye kadar ki süreçte hiçbir sorun olduğunu düşünmüyoruz. Çünkü biz hepimiz aynı partinin üyeleriyiz. Hep birlikte yola devam edeceğiz. Başkan adayımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

    CHP Marmaris İlçe Başkan adaylığı için adaylık açıklamasında bulunan genç siyasetçi Av. Zekican Balcı, “Marmaris Cumhuriyet Halk Partisi örgütünün kuruluşundan bu yana görev almış, yaşamını yitirmiş büyüklerimi saygıyla anıyor, yaşayan partili büyüklerime, partili arkadaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum. İlçe başkanlığı adaylık başvurusu yapmak için buluştuğumuz bu toplantıda bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

25 Temmuz 1984 Marmaris doğumluyum. İlkokulu Marmaris Atatürk İlkokulunda okudum. Ortaokul ve lise eğitimimi ise İzmir’de Türk Koleji’nde tamamladım. Üniversite eğitimimi İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesinde aldım ve stajımı tamamladıktan sonra Marmaris’te avukatlık mesleğine başladım. 8 yıldır avukatlık mesleğini sürdürmekteyim. Askerlik görevimi 2011 yılında Van Askeri Mahkemesi’nde yaptım. Marmaris’te bulunan bazı STK’larda görev aldım. 2012 yılında eşim Fulya Balcı ile evlendim. 7 yaşında bir oğlumuz ve 1,5 yaşında bir kızımız var.

Bildiğiniz üzere Genel Merkezimiz, kongre ve kurultay sürecini başlatmıştır. Bu sebeple geçen ay mahalle delege seçimlerimiz yapılmış ve delegelerimiz belirlenmiştir. Bu vesile ile mahalle delegesi seçilen parti üyelerimizi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.

“ZORLU GEÇEN BİR SEÇİM SÜRECİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADIK”

2013 yılında üye olduğum Cumhuriyet Halk Partisinin halen ilçe seçim kurulu üyesiyim.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde, İlçe Başkanımız Sayın Fatma Gebeş Çimen’in liderliğindeki yönetim kurulumuzun üstün gayreti, partimizin her kademedeki gönüllü neferlerinin olağanüstü çalışması, belediye başkanımız Sayın Mehmet Oktay’ın ve ekibinin enerjisi, en önemlisi de Marmaris yaşayanlarının büyük teveccühü ile zorlu geçen bir seçim sürecini başarıyla noktaladık.

ÇÖZÜM CHP’DİR

Sizlerin de bildiği gibi ülkemiz çok zorlu bir dönemden geçmekte. 17 yıldır ülkeyi tek başına yöneten siyasi iktidar; var olan toplumsal, ekonomik ve siyasi sorunları çözemediği gibi bu sorunlara daha büyüklerini eklemiş ve maalesef Türk Milletinin derdine derman olamamıştır. Çözüm, umut Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

“SİYASETTE AKTİF GÖREV ALMAYA KARAR VERDİM”

Ülkesine, devletine, bayrağına, Atatürk Cumhuriyeti’ne bağlı ve Marmaris aşığı bir Türk genci olarak, Atamızın Gençliğe Hitabesinin ışığında, en azından yaşadığımız bölgenin sorunlarının çözümüne katkı sağlayabilmek ve insanlara dokunabilmek amacıyla siyasette aktif görev almaya karar verdim. Başta çok değerli parti büyüğüm eski ilçe başkanımız Sayın Ramazan Kılıç olmak üzere tüm ekip arkadaşlarıma bu sorumluluğu yüksek görevi benimle birlikte almayı kabul ettikleri için çok teşekkür ediyorum.

HEDEFİMİZ PARTİMİZİ BÜYÜTMEK VE BİRLEŞTİRMEK

Üyesi olmaktan gurur duyduğum, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu, kuruluşun ve kurtuluşun partisi CHP’nin Marmaris İlçe Başkanlığı’na aday olduğumu sizlerin vasıtasıyla kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Parti üyesi büyüklerim ve kardeşlerimle yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda tecrübe ile gençliğin iç içe geçtiği bir yönetim oluşturma konusunda mutabık kaldık. Hedefimiz partimizi Marmaris’te daha da büyütmek ve büyütürken birleştirmektir.

“Marmaris’imizi dostluk, kardeşlik ve barışın merkezi yapacağız”

28 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan ilçe başkanlığı seçimlerinde, delegelerimizin teveccüh göstererek bana ve arkadaşlarıma bu onurlu görevi vermeleri durumunda Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Oktay’la birlikte Marmaris’imizi dostluk, kardeşlik ve barışın merkezi yapacağımıza ve bununla birlikte Marmaris’in marka kent kimliğini güçlendireceğimize canı gönülden inanıyorum.

Son olarak sözlerimi bitirirken, 28 Aralık’ta gerçekleştireceğimiz kongremizin partimize, Marmaris’imize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!