MARMARİS MANŞET

İDDİALARI YANITLADI

İDDİALARI YANITLADI

CHP’li Belediye Meclis Üyesi ve Mantıkoğlu Pertol’ün sahibi Ethem Sayar hakkında çıkarılan rüşvet-istifa haberlerini yazılı bir basın açıklaması ile yalanladı.

Sayar açıklamasında, ”26.05.2021 tarihinde basında şahsım ve şahsıma ait akaryakıt istasyonu ile ilgili çıkan haberler gerçeği tam olarak yansıtmadığından bir açıklamada bulunma ihtiyacı doğmuştur.

Akaryakıt istasyonun kapatılma sorununun çözümü ile ilgili hiç bir kurum yetkilisi ile tarafımızdan bir rüşvet ilişkisine girilmemiştir. Gerek bu söylem ve gerekse “Meclis üyeliğinden istifa edeceğim” şeklinde çıkan haber asparagas bir haberdir.
Konu, kapatılan istasyonumuzun açılması konusunda, yetkili kurumların yapıcı yaklaşımlar göstermemesi sonucu açılmanın uzamasıyla, bu zaafiyetten yararlanmak isteyenlerin kendilerine çıkar ve kazanç sağlama konusunda fırsattan yararlanma konusudur.
Aslında kamuoyu, yılardır başarılı bir faaliyet gösteren akaryakıt istasyonumuzun neden kapatıldığı, diğer istasyonlardan hiçbir eksiğinin olmadığı, hatta fazlasının olduğu gözlemiyle yıllar sonra neden faaliyetine son verildiğini anlamış değildir. (Konu, bir nebze 03.09.2019 tarihli Marmaris Gündem Gazetesinde benimle yapılan röportajda açıklanmaya çalışılmıştır) Vicdanları yaralaması hasebiyle, Kamuoyu şunun yanıtını beklemektedir:
1994 yılında açılan ve 22 yıl kesintisiz şekilde başarılı bir çalışma sergileyen bu akaryakıt istasyonu, nasıl bir kusur işlemiştir ki, kapısına kilit vurulmuştur.
Kamuoyunun tatmin olması için, akaryakıt istasyonları konusu masaya yatırılmalı, incelenmeli ve idarece soruşturulmalıdır. Haksızlık ve yaşadıklarım ancak bu şekilde ortaya çıkabilir.
Yaşanılan bu olay, Marmaris’in geldiği noktayı göstermesi açısından da dikkat çekicidir” sözlerine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!