MARMARİS MANŞET

İKTİDAR ŞİMDİLİK ELİNDEN GELENİ YAPTI

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 319 makalesi bulunuyor.

Evet, iktidar şimdilik elinden geleni yaptı, yarınların ne getireceğini kimsenin bilmediği gibi, iktidarda önünü net olarak göremiyor. Önünü net olarak göremeyen iktidar alınacak önlemleri de belli ki aşama aşama, olayların seyri ve gelişmesine göre yapacak. Vatandaş bu arada üzerine düşen görevi yapacak, iktidar da şimdilik aldığı ve uygulamaya koyduğu önlemleri takip edecek.

Durum, için kim ne derse desin vatandaşların ortaya koyacakları tutum ve davranışlara bağlıdır. Bu gerçekten hareketle vatandaşların tutum ve davranışları, iktidarı yeni önlemlere itecek veya alınan kararlar yeterli olacağı intibaını uyandıracaktır.

Memnuniyetle ifade etmeliyiz ki Marmaris’imizde uygulamaya konulan başta belediyemiz olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların denetim ve takibi takdire şayandır.

Bu gün Marmaris’in pazarı vardı. Gidenlerin, alış veriş yapanların hepsi ürünlerin paketlenmiş olmasından fevkalade memnun kaldıklarını ifade etmiştir.

Keza, Marmaris genelinde, ilgililer kontrollerini arttırmışlar, kurallara uymayan uygulamalara müdahale etmişler ve gerekeni yapmışlardır.

Bu arada Marmaris’e dışarıdan gelenlere de dikkati çekmiştir. Elbette geleceklerdir herhangi bir yasal engel yoktur ama Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın söylediklerine de kulak kapamamak gerekir.

Bu musibetten en az zarar ile kurtulmak için birlik ve beraberlik içinde yılmadan ve sıkılmadan konulan tedbirlere ayak uyundurmamız, kuralları göz ardı edip çiğnememeliyiz.

Her vatandaşın sağlığı ne yazık ki bir diğer insanın göstereceği dikkat ve özene bağlıdır. Bir insanımızın vurdumduymaz davranması onlarca insanımızı perişan edebilir.

Gelin musibet konusunda bir ve beraber davranalım, Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi iki üç hafta dişimizi sıkarsak en az badire ile bu illeti atlatmış olabiliriz.

Bize düşen görev insana düşen görev olduğunu unutmamalıyız.

YAZARIN SON YAZILARI
SECİM PERDESİ ARALANDI - 10 Mayıs 2021
TAM KAPANMA TAM ELEK - 3 Mayıs 2021
YOLLAR MÜHÜRLENDİ - 28 Nisan 2021
ABD VE SOYKIRIM - 24 Nisan 2021
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!